Волевиявлення відзначилося арештами активістів, атаками на опозиційні сайти та втручанням у вибори з боку влади. Російська опозиція бойкотувала голосування. Опозиційні лідери з партії народної свободи закреслили свої бюлетені. Борис Нємцов, Володимир Рижков та Михайло Касьянов кажуть, - це єдиний законний спосіб показати, що ти незгідний із системою. Голосування опозиціонери називали фарсом, адже за їхніми словами до виборів допустили лише прокремлівські сили. Зазначимо, участь у виборах змогли взяти лише сім партій, яким вдалося зареєструватися.

“Ми не вважаємо, що це вибори, ми не вважаємо, що ці вибори вільні та законні”, - каже опозиційний лідер Володимир Рижков.

“Ми прийшли протестувати проти фарсу, проти маніпуляцій”, - каже опозиційний лідер Борис Нємцов.

Тим часом про порушення та втручання з боку влади у виборчий процес заявили і незалежні спостерігачі. А кілька радіостанцій і опозиційних груп повідомили про те, що їхні сайти не працюють через хакерські атаки. Зокрема проблеми виникли у сайтів “Ехо Москви” та livejournal. Не обійшлося і без арештів. У Москві затримано понад 10 опозиційних активістів, зокрема Сергія Удальцова. Не минулося і без смертей на виборчих дільницях. Так у Москві у боротьбі за право проголосувати життя віддали четверо пенсіонерів.

Президент Росії Дмитро Медведєв на цих виборах голосував разом з дружиною Світланою, тоді як прем’єр Володимир Путін приїхав на дільницю без дружини. І президент, і прем'єр використовували для голосування електронні урни. Єдина інтрига цих виборів, чи збереже парія влади конституційну більшість. Адже у перемозі “Єдиної Росії” вже ніхто не сумнівається.

Для того, щоб бути представленими у Держдумі, партіям, крім подолання 7% бар'єру, досить набрати меншу кількість голосів, але не нижче 5%. У разі проходження 5% бар'єру партія зможе розраховувати на 1-2 депутатських мандати.