За даними організації, три чверті розвинених країн та половина із країн, що розвиваються, нині мають уповільнення темпів зростання кількості робочих місць або ж їх скорочення.
Причинами цього є поганий фінансовий стан підприємств та бюджетна економія, запроваджена у багатьох країнах світу задля подолання боргової кризи.
"У нас є невеличке "вікно можливостей", коли ми ще можемо вдатися до кроків, аби запобігти зростанню безробіття із подвійною швидкістю", - заявив Реймонд Торрес, директор Міжнародного інституту праці, що здійснював дослідження для Міжнародної організації праці.
За підрахунками експертів, аби впродовж наступних двох років можна було повернутися на докризовий рівень зайнятості, у світі треба було б створити 80 мільйонів нових робочих місць. Тоді як насправді через уповільнення світової економіки кількість робочих місць зросте хіба що на половину від потрібного.
Зі 118 країн у 45 країнах різко зріс рівень соціальної напруги. Проблема найбільше стосується країн з розвиненими економіками, особливо ЄС, а також арабських країн, і меншою мірою країн Азії та Латинської Америки.
У 69 із 118 країн світу спостерігається зростання кількості тих, хто відчуває погіршення умов життя. Понад половина опитаних у розвинених країнах заявляють про відсутність "гідної" роботи чи незадоволення тією роботою, яку мають. У Греції, Італії, Португалії, Словенії та Іспанії кількість таких осіб перевищує 70%.
Нагадаємо, агентство статистики Євросоюзу повідомило, що рівень безробіття у зоні євро зріс до рекордної позначки.