Попри це курс коливатиметься у діапазоні 25-27 гривень за долар. Таку думку висловив аналітик банку Олексій Блінов під час круголого столу експертів.
За словами Блінова, гривня почала втрачати позиції через активізацію закупівель газу, виплати за валютними боргами та інше.
"Коливання напевно будуть восени, це лише початок. Але не думаю, що ці коливання вийдуть за межі 10%. Консенсус-прогнози по Україні в діапазоні 26-27 гривень за долар", – каже банкір.
На думку голови правління одного з українських банків Вадима Березовика, долар зріс у ціні через ділову активність наприкінці літа. За його словами, щоб стабілізувати валютний ринок, Кабмін повинен вчасно прийняти збалансований бюджет на 2017 рік. Такі дії дадуть позитивний сигнал інвесторам та учасникам валютного ринку.
Ми оцінюємо, що до кінця року ситуація має вирівнятися. Загалом, якихось серйозних коливань ми зараз не бачимо, і очікуємо, що цих коливань не буде й надалі,
– вважає Березовик.
За прогнозами в.о. директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, якщо МВФ не надасть Україні черговий транш – девальвація гривні може перевищити позначку у 20%. Він вважає, що Кабмін повинен розуміти, яке напруження спровокує реалізація такого сценарію серед українців. Тож уряд не мав би цього допустити.
Якщо МВФ та інші кредитори відновлять співпрацю з Україною, то долар коливатиметься у межах 25-27 гривень.
"За поганого розкладу ми запросто вийдемо за межі 30 гривень за один долар. 20% девальвації дасть мінімальний інфляційний стрибок "плюс" 5%. Тобто, за нашими прогнозами, ми закінчуємо цей рік з інфляцією 15%. Додайте туди ще 5% – 20% інфляції", – підсумував Устенко.
Додамо, 30 серпня Нацбанк знизив курс гривні щодо долара на 5 копійок, проте, на 25 копійок підвищив щодо євро.