“Вплив і законодавчої, і виконавчої влади на незалежність суддів все ж таки збільшився. І цьому, на мій погляд, значною мірою сприяють і ті недоліки, які характерні новому закону про статус суддів і судоустрій”, - каже доктор юридичних наук, професор Микола Козюбра.

Майже 70% опитаних суддів відповідні зміни у законодавстві вважають неефективними. До того ж, скаржаться, нововведення з ними не узгоджують. Також, згідно з опитуванням, тиск на суддів з боку представників влади значно сильніший у судах вищих інстанцій. Нарікають представники Феміди і на зменшення фінансування.

“Фінансове та матеріально-технічне забезпечення здійснюється за залишковим принципом, і соціальні гарантії незалежності суддів по більшості параметрів знаходяться на найнижчому рівні”, - сказала директор ЦСС Інституційна незалежність судової влади Наталія Верещінська.

Нагадаємо, у четвер Президент підписав закон, яким посилив повноваження Верховного суду України. Відтепер суддів у ВСУ замість 20 буде 48. Також повернуто розподіл на судові палати. Як відомо, зменшення повноважень Верховного суду у 2010-му пов’язували з бажанням позбавити впливу на рішення української Феміди голову ВСУ Василя Онопенка. Його повноваження закінчилися минулого місяця.