Таку думку висловив колишній посол Німеччини в Україні Дітмар Штюдеманн в інтерв’ю "Німецькій хвилі".

На питання, чи може він собі уявити приїзд до Києва верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон або президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу, якщо Тимошенко не випустять, екс-посол сказав: "Нам, європейцям, таке уявити просто неможливо".

"Це не відповідало би ані демократичним традиціям, ані базовим демократичним принципам", – додав Штюдеманн.

Він зазначив також, що його "фантазії не вистачає", щоб уявити собі підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС "без якогось принципового рішення у справі Тимошенко, а також у питанні забезпечення верховенства права загалом".

На думку Штюдеманна, в Україні дійсні два поняття, які у Західній Європі невідомі: це телефонне правосуддя і "злодії у законі".

"Домінування цих явищ в українській політиці є наслідком неспроможності політичних еліт України, починаючи з набуття нею незалежності. Це не є винаходом тих, хто при перебуває при владі сьогодні. Але сьогоднішня влада не докладає достатніх зусиль, аби це змінити", – вважає колишній посол Німеччини.

Екс-посол назвав несерйозними "відмовки" президента Віктора Януковича щодо того, що він не може втручатися у незалежне правосуддя.

"По-перше, в Україні немає незалежного правосуддя. По-друге, з огляду на те, що більшість у Верховній Раді мають соратники Януковича, не мало би бути жодних проблем із тим, аби привести законодавство у відповідність до міжнародних демократичних стандартів", – вважає Штюдеманн.

Нагадаємо, саміт Україна–ЄС заплановано провести 19 грудня у Києві. Разом з тим, у міністерстві закордонних справ Польщі заявили, що проведення саміту можуть відмінити навіть "в останній день".