Технологія має великі перспективи у медицині, зокрема в якості замінника епідермісу чи тканин органів.

Однак винахідники одного з найбільших у Швеції Упсальского університету придумали їй нове застосування. Виявляється, цей тонкий силіконовий шар з рідким металом всередині може виконувати роль бездротового трансмітера. Така система здатна у реальному часі передавати важливу інформацію про носія на комп'ютер.

Мова йде про пульс, частоту дихання, температуру. А ще електронна шкіра може розпізнавати, коли людина рухається.

“Насправді, зараз є багато датчиків, які надають таку інформацію. Здебільшого, це компактні пристрої, призначені для спортсменів. Але попри невеликі розміри, для багатьох вони все одно незручні. Наш винахід - це перший бездротовий передавач даних з високим рівнем еластичності. Його можна розтягувати, зминати, скручувати, прикріпляти до будь-якої нерівної поверхні. Крім того, він досить тонкий і практично не відчувається на тілі”, - каже науковець Упсальского університету Ші Чен.

Наразі прототип системи кріпиться до живота двома ремінцями. Але розробники вже завершують роботу над іншим, зручнішим методом фіксації. За їхнім задумом, пристрій має клеїтись на шкіру, при цьому не створюючи незручностей для носія.

“На мою думку, винахід стане у нагоді пацієнтам зі серцево-судинними та респіраторними захворюваннями. Та чи не найбільшу користь електронна шкіра принесе епілептикам. Якщо пристрій виявить пришвидшення чи сповільнення частоти дихання, яке-небудь відхилення у русі, до прикладу, падіння, то миттєво надішле сигнал на комп'ютер чи телефон доглядальнику”, - каже науковець Упсальского університету Ші Чен.

Втім, еластична електроніка має перспективу не лише в медицині. Уявіть мобільний телефон, який можна скрутити і кинути в кишеню. Чи приклеєний до руки плеєр, який абсолютно не заважатиме під час ранкових пробіжок.