Ці хлопці — звичайна піхота. Але тренують їх по-новому. Високі вимоги — ще на етапі відбору. Кожен проходить тест не лише на фізичну витривалість, а й на моральну стійкість і вміння працювати в команді. Сюди приходять усі: від ветеранів АТО до людей узагалі без військового досвіду.
Колишній волонтер, а нині боєць бригади Олександр, каже саме відбір показав хто може працювати в команді. Згадує: деякі моменти повністю ламали звичне уявлення про армію.
"Тримаємо під зливою в першій годині ночі всі разом колоду. І нам півтора години розповідають історію України", — пригадує боєць Бригади швидкого реагування Нацгвардії Олександр Хаджинов.
Хлопці радше нагадують спецпризначенців. Тут є кінологи, танкісти, сапери, снайпери. Кожен воїн усвідомлює, що таке справжній бій ще до того, як побуває на передовій. Адже умови максимально наближені до реальної війни.
Вивчають тут і види розтяжок: як їх знайти та знешкодити та як правильно ставити. Одна група їх розміщує. Інші чекають за рогом, потім ідуть знімати пастки. Такі речі має знати кожен боєць, каже інструктор.
Їх навчають бути військовими, а не фарбувати бордюри та підмітати вулиці, розповідає інструктор Цві Аріелі. В бригаді є кухарі, психологи та технічні спеціалісти. Бійці ж займаються виключно військовою справою. При цьому, наголошує інструктор — вони звичайні піхотинці.
Піхотинець — це основний бойовий елемент. Поки піхотинець не ступить своєю п'ятою на цю землю, вона не наша. І ми там не встановити ні законність, ні порядок,
— зазначає інструктор Цві Аріелі.
Змінили в бригаді й спосіб планування. Раніше операції готував Генштаб та, наприклад, з Києва віддавав накази на передову. Утім ця бригада вирішила створити власні штаби батальйонів, де офіцери за американською системою детально планують операцію разом з бійцями.
"Ми можемо проводити розвідку, аналізувати противника, вивчати місцевість і планувати свої бойові дії ефективно", — розповідає керівник штабу батальйону "Лоцман".
Перша рота цієї бригади закінчить навчання 25 травня. А на літо заплановані спільні тренування з американськими військовими. Утім кожен з цих бійців вже чекає наказу аби поїхати на фронт. Зараз бригада на етапі формування й поки є велика проблема з набором. Хоча пропонують службу за контрактом з мінімальною зарплатнею вісім тисяч гривень. Але через ретельний відбір процес затягується, а військкомати та Збройні сили не допомагають набирати нових, бо Нацгвардія це структура Міністерства внутрішніх справ.
Читайте також: Як українські спецпризначенці відточують військову майстерність