Однак, елітними, все ж вважають сири виготовлені із сирого, непастеризованого коров'ячого, овечого, козячого молока. Такі сири найчастіше виготовляють на сімейних сироварнях вручну, за особливими засекреченими рецептами.

Елітним сирам нерідко забезпечують особливі умови для дозрівання. У спеціальних гротах сири проростають знаменитою пліснявою. Найвідоміші їх представники - німецький сир Дор Блю і французькі Рокфор і Брі. Однак, від таких делікатесів варто відмовитись вагітним жінкам. Справа у тому, що необроблене молоко може бути заражене бактеріями, такими як або лістерія, або бруцела, які можуть спровокувати викидень.

Це, в першу чергу, стосується неякісних підробок, про походження яких можна лише здогадуватися. Відтак, перш ніж купити будь-який сир, зверніть увагу на виробника, склад сиру, і термін його придатності.


Термін придатності

Багатьом з нас не раз доводилося вже вдома виявляти, що щойно куплені продукти зіпсовані, а термін їх придатності давно минув. Але, якщо неприємність все таки сталася, продукт можна повернути і отримати гроші за наявності чеку, або поміняти на інший.

Але, ні в якому разі не вживати в їжу. Адже, якщо в продукту минув термін придатності, його місце - на смітнику. З’ївши його, ми ризикуємо отруїтися. Одним з найбільш важких харчових отруєнь є ботулізм, що виникає внаслідок споживання їжі, отруєної паличкою ботулінуса.

Доволі часто можна натрапити на протерміновані молочні, кондитерські і ковбасні вироби. Саме на них варто звертати особливу увагу. У м`ясі та молоці може розвинутися сальмонела як за життя тварин, так і після їх забою. Відтак, дуже сприятливим середовищем для розвитку цих мікробів є паштети, м`ясні або рибні фарші, ліверні та кров`яні ковбаси.