Нині наша держава споживає понад 57 мільярдів кубів блакитного палива і лише 20 з них - власного видобутку.
“За найгіршими песимістичними оцінками протягом 3-4 років можна елементарно досягти економії споживання газу на рівні 10 млрд. метрів кубічних. Це велика сума, як ви розумієте. А за оптимістичними оцінками - навіть 20 мільярдів. Може бути досягнуто при затратах у 2-3 рази менших, ніж видобування сланцевого газу”, - каже виконавчий директор Інституту газу НАН України Віктор Жовтянський.
Це майже на половину зменшило б залежність України від російського газу, адже тільки минулого року “Газпромом” експортував до нас майже 36 мільярдів кубометрів газу. Втім, наразі російський монополіст переживає не найкращі часи і навряд змириться із розвитком енергозберігаючих технологій в Україні, як це відбувається у Європі.
“Зараз досить непроста ситуація в РАО "Газпром", тому що ті об’єми, які заявлені були і законтрактовані ф’ючерсними контрактами, вони на сьогодні не потрібні Європі. А також ще є програма 20-20-20 Європейського союзу, яка передбачає до 20-го року заміну на 20% традиційних енергоносіїв на альтернативні відновлювальні джерела енергії”, - голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.
Нагадаємо, минулого четверга Президент України Віктор Янукович назвав передчасними заяви про домовленість між Україною і Росією щодо ціни на газ. Тоді у ЗМІ з’явилася інформація, що нібито Київ і Москва узгодили нову вартість російського газу на рівні 220-230 доларів за тисячу кубометрів.