Літаки F-16 налякають росіян навіть своєю появою. Таку думку 24 Каналу висловив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко, додавши, що перші запуски з винищувачів змусять окупантів хвилюватися ще більше.

До теми Перші літаки F-16 будуть направлені в тренувальні центри Румунії у наступні два тижні, – Рютте

Як можуть використати F-16

Винищувачі становлять для росіян ще більшу загрозу, ніж наша протиповітряна оборона, адже під неї окупанти можуть підлаштовуватись. Відтак, це змінить підхід країни-агресорки до використання бомбардувальників на фронті.

Також літаки можна використати для ударів по поверхні. Якщо ми отримаємо крилаті ракети, то це суттєво збільшить проблеми росіян в глибокому тилу.

F-16 можуть застосувати й по надводних об'єктах. Є протикорабельні ракети, які використовують на відстані 50 – 55 кілометрів,
– зауважив Олександр Коваленко.

Навіть якщо Україна отримає лише одну ескадрилью, це все одно матиме суттєвий вплив. Адже F-16 на відміну від деяких інших літаків, практично необмежений у своїх можливостях.

Коваленко розповів, що зміниться, коли Україна отримає винищувачі: дивіться відео

Коли прибудуть перші літаки

За словами Коваленка, все залежить від того, скільки українських пілотів уже відправили на навчання. Але є впевненість у тому, що у 2024 році наша держава має всі шанси отримати 2 – 3 ескадрильї.

Далі, якщо у нас будуть підготовлені пілоти, які продемонструють свої навички в бою і це високо оцінять наші партнери, не відкидаю, що про передачу Україні літаків F-16 заговорять в Конгресі та в Сенаті,
– розповів Коваленко.

Він додав, що Україна вдячна всім державам, які сприяють передачі винищувачів, але значний акцент робиться саме на США, адже ця країна має можливість передати значно більше ніж 2 чи 3 ескадрильї.

Літаки F-16 в Україні: що відомо

  • Посол США в Україні Бріджит Брінк повідомила, що українські пілоти вже тренуються літати на винищувачах. Це відбувається на базі в штаті Арізона. Посол також запевнила нашу державу у підтримці та зауважила, що навчання пілотів є важливою частиною розбудови протиповітряної оборони України.
  • Посол Нідерландів при НАТО Тійс ван дер Плас сказав, що Україна може отримати винищувачі наприкінці 2024 року, але мовиться винятково про Нідерланди. Інші країни можуть запланувати це на інший час.
  • У жовтні Володимир Зеленський відвідав Румунію, де мають створити центр підготовки українських пілотів. З президентом Румунії Клаусом Йоганнісом обговорили, як пришвидшити підготовку й зробити так, щоб наших пілотів зарахували до "першої хвилі" навчання.