Про це 24 Каналу заявив секретар РНБО Олексій Данілов, зауваживши, що підготовка українських пілотів триває згідно з планом. Він переконаний у тому, що американські винищувачі боронитимуть українське небо та знищуватимуть ворога. До слова, загалом Україна отримає від Нідерландів 24 літаки.

До теми Пошматують ППО ворога: як F-16 вплинуть на ситуацію на фронті

"За планом триває підготовка наших пілотів. До того, я думаю, що будуть ще певні такі додаткові бонуси. Те, що стосується саме цього напрямку – напрямку літаків. Дочекаймось", – сказав Данілов.

Підготовка триває

Секретар РНБО додав, що інфраструктура для F-16 готується. У цьому максимально допомагають партнери України.

За словами Данілова, є відповідальні групи, які дуже плідно працюють щодо цього питання. Нині усе триває згідно з графіком та планом.

Усе – комплексна робота. Техніка не проста, складна. Той план, який є, його розуміють військові, вище військово-політичне керівництво нашої країни. Він нині в роботі,
– наголосив секретар Ради нацбезпеки й оборони.

F-16 для України: новини

  • Командувач Об'єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв зауважив, що у подальших пакетах військової допомоги Україна очікує на винищувачі F-16. Очікують також і ракети, які мають дальність у 300 – 500 кілометрів. За словами Наєва, це дозволить українським військовим мати ще більше успіхів на фронті та деокупувати територію.
  • Міноборони США переконане, що українська держава має отримати ці американські винищувачі вже до кінця 2024-го року. Окрім того, Україна має отримати відповідну інфраструктуру та запчастини.
  • Деякі європейські лідери заявляли про те, що готові передати F-16 просто зараз. Утім це не найкращий варіант для України. За словами речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, для цього мають бути готовими, зокрема, пілоти, інженери та інфраструктура.