5 лютого Міноборони країни окремо заявило, що нададуть Києву більше F-16, ніж обіцяли раніше.

Дивіться також Допомога від Нідерландів: на що буде витрачено понад 100 мільйонів євро

Скільки F-16 отримає Україна

Так, у грудні 2023 року у телефонній розмові Марк Рютте сказав президенту Зеленському, що його країна розпочала підготовку до передачі Україні 18 винищувачів F-16.

Постачання F-16 є одним із найважливіших елементів домовленостей про військову підтримку України,
– наголосив тоді Рютте.

Тепер стало відомо, що Амстердам готовий збільшити постачання літаків нашій державі. У Міноборони повідомили, що нададуть додатково ще 6 F-16. Загалом Україна отримає від країни – союзниці 24 винищувачі.

Нагадаємо, що ще восени у Нідерландах казали, що F-16 поставлять вже у 2024 році. Міністерка оборони країни Кайса Оллонгрен розповідала, що швидкість процесу передачі літаків залежить від навчання українських пілотів. Крім того, самі Нідерланди здійснюють перехід на більш сучасний тип літака – F-35.

Чому негайна передача літаків – не "найкращий варіант"

Речник Повітряних сил Юрій Ігнат розповів, що окремі європейські лідери заявляли про готовність передати F-16 вже зараз. Втім, полковник вважає це не надто хорошою ідеєю. За його словами, Україна повинна бути готовою користуватися новим озброєнням.

Зрозуміло, що повинно все бути готове: і пілоти, і інфраструктура, і інженери, і інші чинники, про які менше говорять,
– наголосив він.

Ігнат підкреслив, що немає сенсу у тому, щоб обіцяні партнерами літаки просто територіально перебували в Україні.

Передача F-16 Україні: останні новини

  • На початку року Юрій Ігнат припустив, коли можна чекати на отримання першої партії винищувачів. За його словами, їх надасть Данія. І це станеться весною.
  • Речник Повітряних сил пояснив, що наразі ще тривають тренування українських льотчиків і наземного персоналу.
  • Наші пілоти проходять навчання у трьох країнах – Британії, США та Данії. У Британію відправили випускників 2023 року. Їх готуватимуть 2 роки. У США пообіцяли завершити навчання пілотів до кінця 2024 року. У Данії тренується передова група. Її відправили найраніше. Там вже здійснюють польоти на F-16 з інструкторами.
  • Відомо, що загалом Данія обіцяла передати Києву 19 винищувачів. Перші 6 вона начебто мала поставити до 2023 року, у 2024 – ще вісім, та у 2025 – останні 5.