Про це 24 Каналу розповів військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп, зауваживши, що 1,5-тонні бомби вже давно були на озброєнні як в Росії, так і в СРСР.

Дивіться також Б'ють із хірургічною точністю: що відомо про ракети Brimstone, які британці передають Україні

Однак у цьому випадку встановлюють модуль управління УМПК, що дозволить скидати її далеко від самої зони ураження. Це дозволяє знизити ризики збиття літаків, які запускають бомби.

Такі бомби вже давно існували в Росії на озброєнні. Закинути її достатньо далеко за допомогою плануючих засобів – це спосіб уникнути загрози збиття з боку української ППО або ж знизити ризик. Бо скидати бомби майже вертикально над ціллю – це значний ризик для винищувачів чи бомбардувальників. Різного типу крила допомагають збільшити дистанції,
– сказав Шарп.

Не факт, що будуть точними

Як наголосив Шарп, ФАБ-1500 є досить великою бомбою. Тому вона з більшою ймовірністю зможе завдати більше збитків, ніж інші російські бомби. Якщо ціллю буде місто або велике село, то потужності буде вистачати, аби більш-менш захопити ціль в радіусі 500 метрів.

Однак точність – це основи. Якби Росія мала можливість, як у тих же США, точно бити по полю бою, то ситуація була б значно складнішою.

Якби Росія застосовувала високоточні бомби по розвіданих цілях на полі бою – ситуація була б гіршою. Однак реально вони не можуть так робити. Або ж для цього змушені надто близько летіти до лінії фронту, де великі ризики,
– сказав Шарп.

Керовані авіабомби Росії: що відомо

  • Росія ще з початку 2023 року активно застосовувала різні керовані плануючі бомби. Вони вже скидали і 1,5-тонні бомби. До прикладу, УПАБ-1500В. Що це за зброя – читайте в матеріалі 24 Каналу.
  • Військовий експерт Петро Черник прокоментував загрози від цієї зброї. Проти бомб боротися майже неможливо, але є інші варіанти.
  • Раніше речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, як можна боротися проти КАБів ворога. Росія зараз може скинути за день понад сотню таких бомб.