Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник, зауваживши, що згідно з різними джерелами Росія має величезні кількості різних бомб у себе на складах. Йдеться про тисячі одиниць.

Дивіться також "Зброя апокаліпсису": що не так із ракетами "Сармат", якими Путін роками залякує світ

Окупанти вдосконалюють їх, встановлюючи туди модуль коректування УПМК. Вони дозволяють скидати такі бомби з відстані 40 – 70 кілометрів. Хоча сумнівно, що ФАБ-1500 вдаватиметься запускати з відстані 70 кілометрів до зони ураження через значну вагу.

Це – серйозна зброя. Її запускають з пілона літака. І це роблять зі значних висот – десь до 10 кілометрів. Бомба на високій швидкості по діагоналі рухається до зони ураження,
– сказав Черник.

Як боротися проти цих бомб

Як наголосив Черник, боротися саме проти бомб нереально. Але є інший варіант, як зробити так, аби окупантам стало невигідно запускати таку зброю. Можна збивати носії цих бомб.

З самою бомбою неможливо боротися. А от збивати носії – немає проблеми. Ось минулий місяць. Скільки літаків Су-34 впало? З цим чудово впоралися б винищувачі F-16. У комплектації до них йде ракета AIM-120 AMRAAM, якою можна завдавати удари на відстань до приблизно 180 кілометрів. Якщо ворожі літаки підлітатимуть на 40 кілометрів до лінії зіткнення – то це реально,
– сказав Черник.

З появою F-16 Україна загалом зможе знищувати більше російських літаків. Важливо, щоб Україні нарешті передали ці винищувачі.

Військова допомога для України: коротко

  • Українські льотчики вже відпрацьовують тактичні прийоми на F-16. Вони навчаються завдавати удари по повітряних та наземних цілях. Також в Україні готують та адаптовують інфраструктуру на летовищах, аби можна було використовувати F-16.
  • Велика Британія виділила додаткові 125 мільйонів фунтів стерлінгів для України. Вони підуть на фінансування більш ніж 10 тисяч дронів.
  • Одразу три французькі оборонні компанії планують почати виробництво в Україні вже цього літа. Зокрема, буде залучена компанія, яка спеціалізується на безпілотниках.