Журналісти завітали до конструктора військових рюкзаків – компанії Анатолія Черемиса. Перед оцінкою чоловік не знав, що перед ним – скандальний виріб, щоб фахівець реально оцінив всі переваги та недоліки "рюкзака Авакова".
"Зроблена правильно. Конструкція мені подобається. Подобається, що в ньому є верхній фартух. Нормальне спорядження було використане. Хороше обкантування", – зазначив конструктор рюкзаків Анатолій Чемерис.
Читайте також: Суд обрав Авакову-молодшому запобіжний захід
Але на цьому переваги закінчились. Фахівець розповів про всі недоліки виробу.
Фурнітура, яка тут використана, з Китаю. Кільця будуть випадати, вони розігнуться, будуть крутиться, використовуватись добре не будуть. Замки тут також китайські, недорогі. Тут навіть не паракорд, просто шнурок якийсь. Матеріал не зроблений для того, щоб його сильно навантажувати. Це зовсім ніякої ваги не витримає, порветься,
– додав Анатолій Чемерис.
Від "рюкзаків Авакова" масово відмовились бійці через низьку якість наплічників. За словами військових, від вологи наплічник не захищав, а тканина та шви розлазились.
"Доходило до того, що коли я просто поклав в рюкзак спальник, гумові чоботи і декілька пар шкарпеток, просто взяв його за лямку і вона відірвалась", – розповів колишній військовослужбовець батальйону МВС Борис.
Читайте також: Син Авакова прокоментував резонансну справу
За даними слідства, постачанням наплічників на замовлення МВС займалася Харківська компанія "Турбосео". Фірму, яка виконала замовлення на 14 мільйонів гривень, знайти виявилось практично не реально.
Фірма має ознаки фіктивної. Окрім того, за даними слідства, частину "рюкзаків Авакова" зшили ув'язнені виправних колоній. З початку війни на сході більшість українських тюрем почали виготовляти різні елементи устаткування для бійців АТО. Собівартість продукту, зроблена ув'язненими, неабияк низька. Зокрема, один рюкзак мав би коштувати у 5 разів дешевше, повідомили прокурори слідчому суді перед тим, як він відпустив з-під варти Олександра Авакова.