У 1968 році Кремль наказав ввести війська до Чехословаччини. В країну, яка тільки-но послабила цензуру та прагнула побудувати соціалізм, ввели 5 тисяч танків та 200 тисяч солдат. Скільки росіян засудили дії Кремля? Семеро. Група дисидентів вийшла на Красну площу з транспарантами "За нашу і вашу свободу", "Сором окупантам". Наступного дня чеська газета написала: Ці семеро - щонайменше 7 причин, через які ми не зможемо ненавидіти росіян.
Незгодних з політикою партії перевиховували у психлікарнях
Однак на батьківщині розправа за вільнодумство була миттєвою. Віктора Файнберга назвали божевільним. Без суду-слідства його відправили на 4 роки до психіатричної спецлікарні. Інших учасників засудили на 2-3 роки.
Наталю Горбаневську, яка прийшла на протест з 3-місячною дитиною, арештувати одразу не посміли. Дочекались, доки дитині виповнилося 3 роки, і тоді відправили на примусове лікування в Казанську спецпсихлікарню. Туди часто скеровували політв’язнів на перевиховання. Чимало з них там і померли.
Психіатричні лікарні, як інструмент перевиховання непокірних почали масово використовувати саме після демонстрації 7 дисидентів.
Громадськості повідомляли, що такі люди несвідомі злочинці, а хворі, які не усвідомлюють своїх дій. З 1962 року до 1974 кількість місць у радянських божевільнях зросла з 220 тисяч до майже 400.
Божевільною назвали й Валерію Новодворською
Через пекло лікарняних палат пройшла й Валерія Новодворська. У 1969 році за розповсюдження листівок з критикою введення військ у Чехословаччину, її теж відправили у ту ж таки Казанську лікарню. На волю Новодворська вийшла посивівша. У 22 роки. Однак продовжила створювати критичні листівки, а вже у 1988 році долучилась до створення першої опозиційної партії у СССР "Демократичний Союз".
У 1990 році прийняла хрещення в Українській Автокефальній церкві і різко критикувала РПЦ.
Після 17 адміністративних арештів з усмішкою говорила "Я людина обстріляна, і не таких як Путін бачила".
За протести на Болотній 9 осіб отримали тюремні терміни, 10 досі в СІЗО
У 2011 -2012 роках від Москви до Владивостока прокотилась хвиля протестів. Центром стала Болотна площа, де до зміни режиму закликали Олексій Навальний, Віктор Шендерович, Леонід Парфьонов, Нригорій Явлінський, Ксенія Собчак та Тіна Канделакі.
Тоді 9 осіб приговорили до тюремних термінів, 10 досі в СІЗО, 5 під підпискою про невиїзд.
Навального затримали на 15 днів. За рік до цих подій він оприлюднив документ з аудиту компанії “Транснефть”, які свідчили про розкрадання 4 млрд доларів під особистим контролем Путіна, а вже під час протестів назвав "Єдину Росію - партією шахраїв та злодіїв".
Півроку тому ми жили в іншій країні – Макаревич
15 березня 30 тисяч росіян вийшло в Москві на ходу проти агресії Росії в Україні. На захист України виступили Лія Ахеджакова, Віктор Шендерович та інші культурні діячі РФ.
Найбільше за підтримку України дісталось Андрію Макаревичу. У Росії розпочалася кампанія, мета якої - позбавити співака “Ордена за заслуги перед Вітчизною”. А все за критичні висловлювання, що росіяни знову перетворились на совкову імперію.
Нещодавно в інтерв’ю телеканалу “Дождь” співак заявив. "Все дуже швидко і все дуже погано. Півроку тому ми жили в іншій країні"