Водночас відмова від перемир'я може бути спробою Ізраїлю показати, що він може контролювати ситуацію. Про це розповів головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах.

До теми Ізраїль відхилив пропозицію Єгипту про гуманітарне перемир'я, – ЗМІ

"Вони (наслідки ударів Ізраїлю щодо ХАМАС – 24 канал) дуже серйозні й криваві, оскільки вони вдарили повністю в житлові будинки. Військовим вони не зробили нічого, вдарили саме в інфраструктуру – це серйозна шкода", – пояснив журналіст.

Ізраїль міг спровокувати конфлікт

Водночас Мохаммад Фараджаллах вважає, що саме Ізраїль почав цю ескалацію, адже вже понад 7 років заморожені будь-які перемовини щодо врегулювання конфлікту з палестинцями.

Інше питання ескалації – коли вже почали незаконні дії щодо мусульманської святині Аль-Акса. Ізраїль перейшов межу. Невеликий регіон "підняв" не тільки Палестину, а й весь мусульманський світ,
– сказав Фараджаллах.

Він пояснив, що наразі Ізраїль намагається з одного боку показати, що може контролювати ситуацію, а з іншого – отримати міжнародну підтримку. Журналіст додав, що Ізраїль за останні 2 роки досягнув серйозних успіхів саме з арабськими дипломатами, коли його визнали 4 арабські країни:

  • ОАЕ;
  • Бахрейн;
  • Судан;
  • Марокко.

"Багато країн засуджували дії Ізраїлю, оскільки зрозуміло, що питання – на ізраїльській стороні й саме вона завжди відмовляється від розв'язання цього конфлікту з палестинцями", – сказав Мохаммад Фараджаллах.

Фараджаллах про конфлікт на Близькому Сході: дивіться відео

Загострення на Близькому Сході: коротко