Журналісти видання стверджують, що американські розслідувачі обшукують пляжний будинок Байдена у Делавері. Обшуки відбуваються після того, як у резиденції президента у Вілмінгтоні та в офісі аналітичного центру у Вашингтоні знайшли документи з секретними позначками адміністрації Обами.

Варте уваги Мільйон доларів та Мальдіви: під час обшуку у керівниці податкової знайшли її "список бажань"

Байден дав дозвіл на обшуки

Джерела видання зазначають, що ордера у службовців не було, а обшук проводився за згодою.

Ми погодилися співпрацювати. Сьогоднішній пошук є наступним кроком у ретельному процесі Міністерства юстиції, який ми продовжуватимемо повністю підтримувати.
– сказав адвокат Байдена Боб Бауер.

Крім того, він повідомив, що більше інформації буде оприлюднено після закінчення обшуку.

Які результати обшуків

Агенти ФБР не знайшли секретних документів під час 3,5-годинного обшуку в домі президента Джо Байдена.

За словами адвоката Бауера, обшук відбувся в "координації та співпраці з адвокатами президента" і був запланований.

"Жодних документів із засекреченими грифами не було знайдено. Як це відбувалось і у Вілмінгтоні, Мін'юст взяв для подальшого розгляду деякі матеріали і рукописні нотатки, які, як видається, стосуються перебування Байдена на посаді віцепрезидента", – пояснив адвокат.

Що цьому передувало

Ще 12 січня Байден розповідав, що восени в один з його будинків у штаті Делавер навідались представники силових структур. Вони вилучили секретні папери, що були в гаражі президента та в одній з його приватних кімнат.

Як зазначають ЗМІ, окрім офіційних документів, правоохоронці також конфіскували особисті щоденники. Однак у них була важлива інформація.

Блокноти вилучили, оскільки нотатки Байдена на деяких сторінках стосуються його офіційної діяльності як віцепрезидента під час президенства Обами. Зокрема, йдеться про подробиці його дипломатичних зобов'язань, що можуть стосуватися секретної інформації,

Водночас там зазначили, що ці блокноти не мають грифа "таємно", однак певні нотатки все ж можна вважати секретними. Власне, через їхній вміст.

Спецслужби обшукали українських чиновників: що відомо

  • 1 лютого СБУ завітала з обшуками до відомого олігарха Ігоря Коломойського. Правоохоронці викрили масштабні схеми привласнення 40 мільярдів гривень на "Укрнафті" та "Укртатнафті".
  • Також силовики прийшли з обшуками до виконувачки обов'язків начальника податкової служби Києва Оксани Датій. Її звинувачують у багатомільйонних незаконних схемах збагачення. Цікаво, що під час обшуку в неї знайшли "список бажань".
  • Крім того, з обшуками прийшли до ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова, депутата забороненої в Україні ОПЗЖ Вадима Столара.
  • Реакції від користувачів не довелось довго чекати. Соцмережі буквально вибухнули мемами про обшуки. Переглянути їх можна у матеріалі 24 Каналу.