Основні напрямки російсько-української кібервійни

Федоров зазначив, що російсько-українська кібервійна відбувається кожного дня, кожної години та кожної хвилини. І це пов’язано з атакою на інформаційні ресурси України та контратаки на російські інформаційні ресурси.

Читайте також Ракетний удар по Одесі – це насправді другий удар по Генсекретарю ООН, – Кулеба

Ця боротьба триває постійно, у нас є IT-армія, яка цим займається, є багато волонтерів з України та усього світу, які атакують ресурси росії. Це і публічні та непублічні цілі,
– сказав він.

Михайло Федоров

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров / Фото 24 каналу, Валентини Поліщук

За словами Федерова, цю цифрову війну варто поділити на кілька напрямків:

  • кібервійна, коли атакуються ресурси;
  • цифрова блокада, коли Україна робить всі зусилля для того, щоб світові компанії пішли з російського ринку, щоб вони перестали працювати. Так відбулося з Visa, MasterCard, PayPal;
  • робота з фейками зі знанням інформації. Донесення правди про те, що відбувається в Україні, правди про війну до зазомбованого населення рф.

Актуально Їх варто встановити: 5 крутих застосунків на смартфон, про які ви могли не знати

Щомісяця центрами кібербезпеки України фіксується біля сотні російських атак. Але жодна з них не принесла якийсь вагомий результат для ворога. За словами Федорова, також не було жодного витоку персональних даних.

Атаки російських хакерів: останні новини

Хакери окупантів 1 липня здійснили атаку на сайт з ефіром телеканалу "Дом". Там певний час лунав гімн Росії та демонструвався їхній прапор. Однак це не зачепило інші ресурси, на яких йде трансляція.

Хакерська група UAC-0056 здійснила нову кібератаку на державні організації. Вона розсилає листи з вірусом людям на пошту. Лист з вірусом може надійти до українців начебто з прокуратури.

В українських вболівальників футболу виникли проблеми з переглядом матчу між Україною та Уельсом у відборі на чемпіонат світу 2022. Сервіс ollTV, який транслював гру, зазнав кібератаки.

Джонсонюк потренувався зі ЗСУ на полігоні у Британії: дивіться відео