На думку політолога Володимира Фесенка, для засідання обрали Донеччину, адже мовиться про зону бойових дій. Там можна долучити до РНБО регіональну владу.

До теми РНБО вже точно збереться на Донбасі: Данілов назвав ключові питання

Як може допомогти місцева влада

За словами Фесенка, першочергово мовиться про залучення керівників військово-цивільних організацій. У зоні конфлікту вони відповідають за стан справ, тому можуть доповідати про ситуацію на конкретній території. Однак керівники не братимуть участь в ухваленні рішення.

Це цікавий експеримент, на мій погляд, і я думаю, що така практика буде продовжуватись,
– заявив політолог.

Якщо в майбутньому засідання РНБО проводитимуть у регіонах, враховуючи умови децентралізації, то участь представників місцевої влади теж може бути доцільною.

Особливо, коли мовиться про прикордонні регіони або ті, у яких виникають певні виклики для нацбезпеки.

Дізнайтеся більше Зеленський вивів Хомчака зі складу РНБО: хто його замінив

Які питання можуть розглянути

Фесенко припустив, що на засіданні РНБО можуть розглядати питання масової паспортизації в ОРДЛО, бойові дії у цьому регіоні, а також подальшу тактику Збройних сил України.

Ще одне актуальне питання стосується енергетичної безпеки. Мовиться про тарифи. Саме з цього приводу у суспільстві є певна соціальна напруга та достатньо серйозні економічні суперечності.

За словами політолога, оскільки енергетика прямо стосується нацбезпеки, це питання було б логічно розглянути. Однак РНБО може в цьому випадку лише надати певні рекомендації, а вже реалізовувати їх має Кабмін та Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики.

Фесенко розповів про засідання РНБО на Донбасі: дивіться відео

Засідання РНБО: коротко

  • Володимир Зеленський 30 липня скликає засідання Ради національної безпеки й оборони. За словами Олексія Данілова, воно відбудеться на території Донецької області.
  • Секретар РНБО також розкрив подробиці порядку денного. Він зазначив, що під час зібрання розглянуть 8 питань.
  • Виїзні засідання проводитимуть регулярно, щоб залучати органи самоврядування.