"Я розумію, що зараз дуже багато прихильників опозиції розчаровані, хоча, я думаю, що опозиційні вожді розчаровані тим, що під ЦВК збиралося мало їх прихильників. Одна справа - проголосувати за опозицію на ділянках, інша справа - вийти і підтримати їх на вулиці. Тому, думаю, що одна з причин такого помірного сценарію опозиції щодо відмови від обнулення списків, це те, що було дуже мало людей біля ЦВК", - вважає політолог Володимир Фесенко.

У такій пасивності українців експерт побачив розчарованість людей в опозиційних лідерах.

"Тут швидше спрацьовує психологічний феномен. Причому, різноманітний, починаючи від розчарування багатьох виборців і недовіри їх навіть до опозиційних вождям і закінчуючи специфічним впливом Інтернету. Зараз є жарт, що сучасний Майдан - це тисячі людей під ЦВК і мільйон "лайків" в Інтернеті. На жаль, проявилася така ситуація. І вона також впливає на поведінку опозиційних вождів", - додав Фесенко.

Позитивним моментом він вважає те, що в результаті після виборчого конфлікту опозиційні сили все-таки консолідувались.

"Парламент стане для опозиції хорошим плацдармом, з якого можна буде впливати на ситуацію, зокрема, щодо перевиборів у 5-ти проблемних округах і на виборче законодавство в цілому... Це також дасть опозиції шанс на перемогу вже в 2015 році. Плюс, є потреба і у внесенні змін до Конституції і цілий ряд інших питань, в яких опозиція повинна брати участь", - зазначив політолог.

До слова, відповідно до прогнозу політолога Михайла Погребинського, в сьогоднішніх умовах Верховну Раду очолить, швидше за все, не просто представник Партії регіонів, а "хтось із донецьких".