Так, президент Фінляндії Саулі Нійністе заявив, що його країна не проти передати Україні зазначене озброєння. Однак для цього є умова.

Цікаво Ми почали отримувати найкращу техніку для наступу, – полковник ЗСУ

Якої умови треба дотриматися

За словами президента Фінляндії, для такої передачі необхідно створити відповідний спільний європейський проєкт. Він повинен бути направлений на допомогу Україні.

Якщо буде створено спільний європейський проєкт допомоги Україні, знадобиться також внесок Фінляндії,
– сказав Саулі Нійністе.

Також президент зазначив, що навіть при такому спільному проєкті його держава не надасть Україні значної кількості танків. Усе тому, що Фінляндія повинна дбати й про власну безпеку, адже:

  • її кордони також межують з країною-терористкою,
  • вона поки що не є країною-членом НАТО.

Роту танків Leopard передасть Польща

Зазначимо, що 11 січня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна готова передати нам роту танків Leopard 2. Зробить вона це в межах міжнародної коаліції.

Польща в рамках міжнародної коаліції передасть Україні танки Leopard,
– заявив Дуда.

Однак цю коаліцію ще потрібно створити. "Спочатку нам треба побудувати міжнародну коаліцію. І ми прийняли рішення про формування цієї міжнародної коаліції", – сказав Анджей Дуда.

Президент Польщі сподівається, що інші країни також нададуть Україні танки Leopard та інші типи, які посилять спроможності ЗСУ.


Основні переваги танків Leopard / інфографіка 24 каналу

Танки Leopard 2 для України: що відомо

  • Зазначимо, що танкова рота, про яку говорив Анджей Дуда, налічує близько 10 танків. Так, в ЗСУ вона складається з десяти танків, однак за стандартами НАТО – з 14. Тож скільки саме танків відправить Варшава – наразі невідомо.
  • Військовий аналітик Олексій Гетьман заявив, що танки Leopard 2 чудово посилять спроможності ЗСУ у подальших контрнаступах, адже німецькі "Леопарди" на голову переважають російські за дальністю стрільби, точністю, якістю, маневровністю тощо.
  • Окрім передачі сучасних танків, Польща також має намір тиснути на інших західних партнерів, щоб вони також їх передали Україні. Усе тому, що поразка України означатиме також поразку Польщі, адже Росія не зупиниться на нашій державі.