За час перебування у моїх руках Samsung Galaxy S8 послужив стильним другом, колегою та робочим інструментом. Смартфон вразив практичністю, зняв багато яскравих фото та відео, послідкував для мене за спортивними подіями, продемонстрував високий рівень захисту приватності. В огляді описані найяскравіші враження від життя з Galaxy S8.

Він мені личить

Galaxy S8 виглядає як логічний наступний крок у дизайні після попередньої моделі. Надпису “Samsung”, який відволікав на себе увагу, на передній панелі смартфону тепер немає. Прибрали і кнопку Home, сховавши її під суцільний вигнутий екран, який виступає візуальною фішкою смартфону. Про його безмежний дисплей не говорив лише лінивий і тепер зрозуміло чому. Infinity display виглядає ефектно, а чорна алюмінієва рамка по периметру й зовсім створює враження, що в руці у тебе смартфон зі скла.

При цьому, втрат по зручності практично немає. Кнопка Home далі виконує звичні функції, а тактильно знайти її просто, бо телефон підвідбровує при натисканні на відповідне місце. А от сканера відбитків пальців торкнулись значно вагоміші зміни – він переїхав на задню панель, до камери.

Хоча смартфон може виглядати великим через свій безмежний екран, Galaxy S8 добре "всівся" у мої малі долоні - за тиждень користування рука звикає до нього повністю. При мінімальній зміні розмірів корпусу у порівнянні з Galaxy S7, екран "вісімки" став відчутно більшим і не таким вигнутим як у Galaxy S7 edge. Це скорочує кількість випадкових натискань практично до нуля. Єдине до чого так і не вдалось звикнути – це розташування сканера відбитків пальців, але про нього у розділі про безпеку.

Смартфон давно виконує для нас більше, ніж свої прямі технічні обов'язки: ми хочемо, щоб він був особливим, щоб пасував до нашого стилю, сучасно виглядав і, бажано, виділявся навіть серед ідентичних моделей. Приємна дрібниця, яка також впливає на візуальне сприйняття Samsung Galaxy S8 – функуція Always On Display. Вона дозволяє налаштувати вигляд замкненого екрану під себе. Так, щоб там постійно щось відображалось – час, календар, улюблене фото чи пропущені виклики та сповіщення. У кольорах і стилях на вибір, звісно.

Звичка класти телефон на стіл поруч із собою і періодично розблоковувати, дивлячись на час чи наявність пропущених важливих сповіщень, доволі поширена. Впізнаєте себе? З Always On Display потреба розблоковувати смартфон зникає, а свій смартфон можна одразу впізнати серед інших. Функція не пожирає заряд акумулятора зі швидкістю світла, тому нею можна користуватись без страху розрядити смартфон в найнеочікуваніший момент.

Екран Samsung Galaxy S8 отримав нестандартні розміри: співвідношення сторін 18,5:9. Це дуже зручно для мультизадачних людей, бо працювати з двома додатками водночас справді комфортно. Більшість Android-додатків добре адаптуються під таке співвідношення сторін флагмана, а у крайньому випадку є спеціальна кнопка, яка вимикає масштабування. Тоді по краях зображення з’являються чорні полоси, але чорне тло дисплею робить це явище практично непомітним. Екран зменшується до типового, втрат ніяких. У решті ж, екраном Galaxy S8 приємно користуватись на повну. Особливо комфортно переглядати на такому екрані широкоформатні відео.

Терплячий інстахлопець

Ще одна сильна сторона Samsung Galaxy S8 – камера. І це добре, бо уявити собі флагман, який робить погані селфі чи не має класних функцій редагування фотографій, ну дуже складно. Це must be для більшості користувачів, і я не вийняток. Камера працює швидко і відмінно фокусується на обличчі, а особливо мені сподобалось, як знімає фронталка.

В режимі портрета за допомогою дефолтних можливостей смартфона обличчя можна “підмарафетити”: висвітлити, пом’ягшити, зробити худішим, а тон шкіри рівнішим, або зробити очі більшими. Потім накласти один із базових фільтрів і вуаля – селфі готове.

до, під час редагування фото та після нього (фото клікабельні)

Селфі може бути широкоформатним, з вибірковим фокусуванням чи навіть віртуальним туром.


широкоформатне селфі (до редагування та після)

Окрім цього, в Galaxy S8 є ефекти для фото у стилі популярних додатків, які домальовують вушка зайчика чи капелюх з револьвером, книгу з окулярами і божевільними очима, рум'янець чи скафандр космонавта. Це не особливо міняє користувацький досвід, але гляньмо правді у вічі – це весело. Навіть моїй бабусі сподобалось. Такі дрібнички – це те, що створює емоційний зв'язок зі смартфоном.

Samsung Galaxy S8 з'їздив у невеличку мотоподорож, де знімав на швидкості 120 км/год. Впорався.


клікніть на фото для збільшення

Чи, наприклад, демонстрував можливості вибіркового фокусування. Такі фото потім можна редагувати і обирати ближній чи дальній фокус.


клікніть на фото для збільшення

Цей смартфон легко вирізає гіфки з відео чи екрану, надає широкий вибір для використання камери практично у будь-яких цілях. Для людини, яка активно живе у соцмережах і часто генерує візуальний контент смартфон може стати чудовим другом та помічником. А якщо використати гібридний слот для другої SIM-ки чи картки пам’яті MicroSD, обравши другий спосіб використання, то “інстахлопець” зможе зробити просто море фоток і відео. Карта пам’яті – знахідка для тих лінивців, які роблять порядок з файлами на смартфоні лише тоді, коли місця залишається пару сотень мегабайт, а також для тих хто використовує смартфон як основний інструмент для зйомки подій, репортажів, тощо.


клікніть на фото для збільшення

Зберігає таємниці краще за подругу

Окрім красивого дизайну і багатих функцій камери смартфон має надійно працювати, не розряджатись в найпотрібніший момент і вміти розділити будь-яку активність – від читання робочих мейлів за кавою до вищезгаданої поїздки на мотоциклі чи вечірньої пробіжки під дощем. Тоді ти не переймаєшся щодо того, чи намокне техніка і можеш зосередитись на бігові. Samsung Galaxy S8 захищений від дощу і пилу, за що йому хвала і честь. Стандарт захисту IP68, якому відповідають всі смартфони сімейства Galaxy, робить можливими безстрашні походи зі смартфоном в басейн і телефонні розмови в душі.

А тепер щодо подруги. Смартфон знає про власника мабуть більше, ніж будь-хто з найближчих людей. Мова не лише про якісь невдалі чи відверті фото, а й про діалоги з людьми, робочу конфіденційну інформацію чи одкровення з друзями, нотатки, спроби поезії чи фінансові дані. Я веду нотатки. Дуже відверті і щирі, вони як щоденник, який явно не хочеться нікому показувати, Якщо подумати, смартфон знає про нас більше, ніж нам би хотілось. Мій точно знає більше за подруг.

Я веду до того, що чим надійніше захищений мій смартфон, тим спокійніше мені живеться. Я не боюсь забути його в офісі чи залишити без нагляду біля когось, кому не до кінця довіряю (читайте, біля будь-кого). В цьому плані Samsung Galaxy S8 подбав про користувачів, які близькі зі смартфоном, як я. Окрім відбитку пальця Galaxy S8 може впізнати по обличчю чи райдужці ока (але не одне і інше водночас). Ну і не забуваємо простий спосіб захисту завдяки накресленому малюнку. Сканер відбитків пальців працює справно і швидко, але ним я практично не користувалась, хоча обрала його і сканер райдужної оболонки ока для блокування смартфону. Якийсь із способів все ж спрацьовував моментально. Все ж, більше сподобалось розпізнавання по райдужці. На роботі я ношу окуляри, і хоч Samsung попереджає про складнощі розпізнавання через шкельця, проблема жодного разу не виникла. В цілому, Samsung Galaxy S8 справив враження смартфона, якому можна довіряти. Він легко розблоковується власником, а для стороннього такий рівень захисту стане проблемою.

Що стосується заряду, то Galaxy S8 тримається на одній батарейці доволі довго. І нехай ємність акумулятора (у Galaxy S8 це 3000 мАг) не вводить в оману, бо заряду вистачає на півтора дні при активності екрану протягом 6 годин. Окремий плюс за можливість безпровідної зарядки – це і візуально круто, і практично, як не крути.

Хороший бро

Чимало моїх знайомих дають техніці імена, розмовляють з нею, коли вона глючить, стараючись домовитись, дають пилососу другий шанс втягнути ниточку з коврика тощо. Якщо для вас смартфон – щось більше за набір функціональностей, то Samsung Galaxy S8 може стати справжнім бро. Він зачарував тим, що слідкував для мене за футболом, його bluetooth міг синкатись з двома гарнітурами одразу, а ще він дуже зручний для спілкування в соцмережах.

Galaxy S8 слідкував за матчами англійської прем'єрки, тримав найближчих на швидкому доступі і, хоч це не нова функціональність, я дуже люблю ці кульки з месенджера на будь-якому з скрінів, які сигналізують про нові повідомлення.

Здебільшого мова про функцію Edge, яка дозволяє вивести на бокову шторку потрібні програми, контакти, чи будь-яку інформацію у вигляді віджетів. Тепер до можливостей додався "розумний вибір", який може вирізати ділянку на екрані, розпізнати текст із картинки чи зробити з фрагменту відео гіфку.

Сліпі зони

Цей огляд базується на суб'єктивній думці автора і її користувацькому досвіді. Я спеціально не говорю про звучання смартфону чи навушники, що йдуть в комплекті – їх на час тест-драйву не надали. Огляд не має на меті описати всі існуючі можливості смартфона, а обмежується враженнями від щоденного користування потрібними на той момент функціями.

Флагман у всьому

Galaxy S8, безсумнівно, найкращий смартфон із тих, які останнім часом створював Samsung. Він вміє все, я очікую від смартфону сьогодення, приваблюючи функціями сканера райдужної оболонки ока та обличчя, величезним екраном у корпусі, який не став при цьому більшим, функцією безпровідної зарядки та підтримкою віртуальної реальності. Іншими словами, це максимальна функціональність за справедливу ціну.

Очевидно, компанія зробила ставку на привабливість дизайну, і не прогадала. Galaxy S8 вартий своїх грошей, якщо ви з тих людей, кому справді важливо мати останні новинки з up-to-date функціональністю і стильним виглядом. Зрештою, коли ти живеш зі смартфоном в руці 24/7, то вкладена у покупку сума повністю виправдовує себе.

Чи змінила б я свій смартфон на нього? Так, це можливо. До Galaxy S8 звикається швидко і він інтуїтивно простий навіть для тих, хто тривалий час не користувався Android чи взагалі не має досвіду з цією операційкою. Galaxy S8 добре вписався в роль колеги, друга і робочого інструменту в руках. Тепер зрозуміло за що його хвалять.