Придбав акційний лот приватний підприємець Михайло з Богородчан. Стартова ціна продажу фляги на аукціоні складала 10 тисяч гривень.

Цікаво "Межа болю давно пройдена": Аліна Михайлова розповіла про життя після загибелі "Да Вінчі"

Фляга "Да Вінчі" пішла на аукціоні

Після того, як підприємець купив флягу на аукціоні, він одразу передав її бабусі Да Вінчі, яка була також присутня на заході. Він зазначив, що для нього фляга "Да Вінчі" – це максимальний заряд духу.

Тому, що він був не простим хлопцем, а героєм. Цю флягу повертаю бабусі, бо вона для неї, мабуть, дорогий скарб, пам'ятка про онука,
– сказав він.

Варто зазначити, що Михайло робить так не вперше, адже на першому аукціоні він придбав картину і тарілки воїна і повернув їх батькам Дмитра Коцюбайла. Він також підкреслив, що був би радий, якби вторговані за флягу на аукціоні гроші спрямували саме на потреби підрозділу "Вовків Да Вінчі". Таке бажання висловила і бабуся Дмитра – Іванна Винник.

"Дмитро багато таких фляг мав. Приносив додому, колекціонував їх. Цю флягу залишив вдома, певно, тоді, коли приїздив, коли був вперше поранений. Хай дають гроші за неї для роти Дмитра. Туди, де він служив. Хлопці багато чого потребують. Чула, у них машин багато поламаних", — сказала Іванна Винник.

Зрештою голова Івано-Франківської обласної військової адміністрації Світлана Онищук запевнила, що бажання бабусі Да Вінчі виконають. Очільниця області також наголосила, що найголовніше для ОВА, це дбати про своїх прикарпатських захисників, але і також відправляли гроші на різні частини.

Варто зазначити, що на перших двох благодійних аукціонах з лотами "Да Вінчі" зібрали 7 мільйонів гривень. Ці гроші витратили на потреби 102 окремої бригади та різних прикарпатських підрозділів.

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла

  • Дмитро Коцюбайло став наймолодшим командиром батальйону "Вовки Да Вінчі". Крім цього, він був першим добровольцем, який за життя отримав звання Героя України.
  • Загинув "Да Вінчі" 7 березня 2023 року в бою під Бахмутом. Чоловікові було лише 27 років.
  • Врятувати Дмитра намагалася його кохана Аліна Михайлова. Попри це, його поранення виявилося смертельним.
  • Церемонія прощання з Героєм відбулася 10 березня у Києві на Майдані Незалежності. Його поховали на Аскольдовій могилі у столиці нашої держави.