Саме тоді італійський скульптор Джованні Лоренцо Берніні на прохання папи Урбана VIII зробив кілька ескізів. Втім, грошей забракло і про фонтан забули. Згадали за папи Климента ХII у 1732 році. Архітектором став Ніколо Сальві. Будівництво тривало 30 років!
Коли ж роботи завершили, італійці не повірили своїм очам - на невеликій площі перед палаццо Полі постала морська епопея. Люди годинами розглядали кожен елемент фонтану, розміри якого сягали 20 метрів у ширину і 26 у висоту.
Центральна фігура композиції - скульптура морського бога Нептуна, який стоїть на гігантській колісниці у вигляді мушлі, запряженій парою коней та тритонів. На одному з барельєфів - молода дівчина, яка вказує шлях римським солдатам до джерела, а саме акведуку, який постачає воду його величності фонтану.
Фонтан Треві навіть став окрасою десятків кінострічок...
"Римських канікул" з Одрі Хепберн, "Шалено закоханого" з Адріано Челентано та "Солодкого життя" генія кінематографу Федеріко Фелліні. У стрічці фонтан Треві став немов третім головним героєм.
Чому фонтан називається Треві достеменно ніхто не знає. Є дві легенди. Перша розповідає, що молода дівчина на ім’я Трівія показала римським солдатам джерело, звідки згодом брали воду для Пантеону. Інша - фонтан розташований на перехресті трьох вулиці - tre vie, які тут були ще за античних часів.
Треві має чимало цікавинок. Серед них - пиття води з “трубочок закоханих”. Їх знайдете справа біля фонтану. Але бувалі туристи попереджають - надто захоплюватися не варто. Нині вода хімічно очищується та циркулюється електричними насосами.
Дно фонтану встелене монетами
Кажуть, якщо кинути монетку у фонтан, обов'язково повернетеся до Риму. Дві монетки - знайдете кохання, три - одружитесь. Якщо гаманець дозволяє - кидайте чотири - це на багатство. А от п’ять монет - не варто, на розлуку. До речі, кидати монети треба спиною до фонтану правою рукою через ліве плече.
За рік муніципальні служби визбирують не мало не багато 700 тисяч євро. Окрім монет з фонтану Треві "виловлювали" телефонні жетони, фішки з казино, магніти і навіть дві вставні щелепи. Одну з них знайшли у 2007-му, коли, виступаючи проти відкриття кінофестивалю у Римі, анархісти пофарбували воду у фонтані в червоний колір. Отож, вперед до вражень. Як знайти Треві у Римі вам кожен підкаже.