Міністр оборони України Рустем Умєров та Олександр Сирський провели відеозустріч із міністром Збройних сил Франції Себастьєном Лекорню.

Читайте також Досить напівзаходів: парламентська асамблея НАТО закликала дозволити Україні бити по Росії

Франція направить інструкторів

Сирський вже підписав документи, які дозволять першим французьким інструкторам невдовзі відвідати українські навчальні центри та ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом.

Радо вітаю ініціативу Франції направити в Україну інструкторів для підготовки українських військовослужбовців,
– написав головнокомандувач ЗСУ.

Він також висловив сподівання, що рішучість Франції спонукає інших партнерів доєднатися до цього амбітного проєкту.

Подякував пану Міністру за дружню підтримку французького народу та військову й економічну допомогу Україні задля відбиття російської військової агресії,
– підсумував Сирський.

Раніше прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас заявила, що країнам НАТО не варто боятися відправляти війська до України для навчань бійців ЗСУ. Вона переконана, що атака на навчальний персонал не спровокує 5 статтю Альянсу про взаємну оборону.

Каллас вказала на наявний ризик для військових, які відправляються допомагати Україні, та зазначила, що деякі країни вже готують солдатів на місці.

Військова допомога Україні: останні новини

  • Іспанія виділила Україні озброєння на рекордні 1,1 мільярда євро. Про новий пакет військової допомоги оголосили в понеділок, 27 травня, під час візиту Володимира Зеленського до Мадрида.
  • Водночас Олаф Шольц продовжує переконувати в тому, що для користування ракетами Taurus потрібні німецькі офіцери. Він додав, що Німеччина підтримує Україну у її боротьбі, але прагне запобігти подальшій "ескалації".
  • Також в Європі збільшилася кількість російських диверсійних операцій, спрямованих на підрив постачання військової допомоги Україні. За даними NYT, ці диверсії росіян поки не перервали потік зброї в Україну, і багато з цілей прямо не стосуються війни.
  • Вашингтон оголосив про чергову програму підтримки України на суму у 275 мільйонів доларів. США планують передати ЗСУ ракети для HIMARS, снаряди до артилерії, протитанкове обладнання та іншу зброю.