"Ми повинні бути впевнені, що країни - кандидати на членство в ЄС, дотримуються наших правил демократії та права. Україні необхідне незалежне та компетентне судочинство. Якщо його немає, інтеграція буде ускладнена. Це може гальмувати ратифікацію Угоди про асоціацію з боку Франції", - каже член конституційної ради Франції, екс-віце-прем’єр Єврокомісії Жак Барро.

Нагадаємо, саме Франція під час головування в ЄС у 2008 році ініціювала початок переговорів щодо Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Тепер, кажуть європейці, ситуація в Україні дещо змінилася.

"Сьогодні Україна, як правова держава, сповільнила свій розвиток, потужний поступ якого ми спостерігали після 2004 року, після Помаранчевої революції. Цей факт обурює та шокує європейців. Зрозумійте, для Європи права людини - це не політична поза, а дійсно дуже важливе питання", - вважає президент фундацій Шумана (Франція) Жан-Домінік Жюляні.

Сьогодні Україна, як правова держава, сповільнила свій розвиток, потужний поступ якого ми спостерігали після 2004 року, після Помаранчевої революції

"Україні потрібна юстиція, якій би довіряли самі українці. Україна зараз проходить чутливий період своєї історії. Франція вам симпатизує, проте ми повинні враховувати наші власні інтереси та цінності на цьому інтеграційному шляху", - пояснює екс-посол Франції в Україні Філіп де Сюрмен.

Про вибіркову юстицію європейці насамперед говорять в контексті вироку екс-прем`єру Юлії Тимошенко. Зазначимо, сьогодні триває черговий раунд переговорів України та ЄС щодо політичної частини Угоди про асоціацію.