Близькі оборонців Маріуполя нагадали, в яких важких умовах відбувався захист міста. А 29 липня понад 50 українських героїв жорстоко вбили в колонії в Оленівці.

До теми Доля путіна й лукашенка, наслідки звірств в Оленівці: стрім з Ігорем Яковенком

Воїни виконали усі завдання командування

Впродовж 85 днів у надскладних умовах, без достатньої кількості їжі, води, медикаментів, тримали оборону міста і відтягували на себе найбільш боєздатні підрозділи російської армії. Усі поставлені командуванням завдання оборонці Маріуполя виконали у повному обсязі,
– мовиться у зверненні.

Оборонців Маріуполя вивели з "Азовсталі" з 16 по 20 травня – за посередництва Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН. Саме ці організації, наголосили рідні, були гарантами життя і здоров’я воїнів. Ба більше і росія взяла на себе зобов'язання щодо збереження життя та здоров’я українських захисників.

росія – держава-терорист, – рідні оборонців Маріуполя

росія – держава-терорист, яка діє всупереч міжнародному гуманітарному праву, ігнорує міжнародні норми у галузі прав людини, здійснює воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид українського народу,
– сказали близькі полонених.

Асоціація родин захисників "Азовсталі" звернулась з проханням підтримати Україну та засудити воєнні злочини держави-агресорки.

Читайте також Інформацію про загиблих в Оленівці Червоний Хрест передаватиме напряму родичам

Червоний Хрест повинен мати негайни доступ до полонених

У зверненні мовиться, що МКЧХ, згідно зі своїм мандатом, повинен мати негайний доступ до військовополонених та з'ясувати, який їхній фізичний та психологічний стан. ООН та Червоний Хрест мають відреагувати на теракт, який здійснила росія, а також відправити своїх представників в Оленівку.

Теракт росіян в Оленівці: останні новини

Дізнайтесь у відео – теракт в Оленівці планували ще 5 червня: