Курс на НАТО
Сергій Джердж розповів, що Україна є партнером НАТО вже більше 20 років, але саме після того, як Україна позбавилася позаблокового статусу, настав час для того, щоб НАТО допомагали Україні, що вони, зрештою, і роблять. Це позбавлення полегшує нам отримання допомоги.
Незважаючи на те, що іде війна, нам необхідно реформувати збройні сили і виходити з того, що чим швидче ми це робимо, тим більше ми посилюємо нашу обороноздатність,
— переконаний він.
Також необхідно, зі слів експерта, здійснювати реформи і в інших сферах, бо це є одна з головних вимог НАТО, яка присутня в річній національній програмі співробітництва з НАТО. Але, зауважив він, вступ до НАТО все ж таки питання майбутнього. Ми повинні розуміти, що для того, щоб не стати розмінною монетою у геополітичній грі, нам дуже важливе залучення різних міжнародних інституцій.
На думку громадського діяча, деякі світові лідери, навідміну від організацій, дещо перевищують миролюбивість Росії.
Позиція НАТО щодо України
За надання зброї Україні в США висловилося 15 конгрессменів, майбутній керівник Пентагону та багато інших, і це нормально, вважає фахівець, бо терористи отримують по той бік кордону найсучаснішу зброю, і величезну підтримку.
Я думаю, що саме наявність ефективної зброї в Україні здатна стабілізувати ситуацію. Бо сааме вона змусит терористів замовкнути,
— переконаний Сергій Джердж.
Якщо Україна стане членом НАТО, то матиме тіж самі обовязки, що і інші члени альянсу. І сааме консенсусне досягнення рішень дозволяє альянсу об'єднуватись навколо розумної ідеї. До того ж, так сталося, запевняє Джердж, Україна, фактично не будучи членом НАТО, брала участь у всіх місіях, які НАТО проводили.
Стосовно Криму, експерт зауважив, що НАТО, як і весь світ, наполягають на територіальній цілісності України.
Однозначно, що НАТО робитиме все для того, щоб до Криму повернулося українське законодавство, і повернувся статус кво.
В цьому, за його словами НАТО зацікавлене більш за все, бо коли ми повернемо цей статус, то ми повернемо довіру міжнародної спільноти до міжнародного законодавства. Сьогодні такої довіри немає і це ламає загалом світовий порядок,
— розповів він.
Громадський діяч наголосив, Газпром експортує в Європу корупцію, і тому не дивно, що позиція різних країн-членів альянсу неоднорідна стосовно України. Але експерт переконаний, що Україна теж має багато важелів впливу, і ця проблема буде вирішена.