Напруженість дуже висока, – генсек НАТО

На підтримку всіх зусиль з підготовки зустрічі в нормандському форматі виступив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Про це політик заявив на пресконференції з міністром закордонних справ Франції Жаном Івом Ле-Дріаном.

До теми Звернулись до Росії та говорили про Україну: Столтенберг з Блінкеном провели перемовини

На зустрічі іноземні чиновники обговорили російські війська біля кордону України. Вони наголосили, що Кремль створює напруженість.

Діалог набуває особливого значення в ситуації, коли напруженість особливо висока,
– сказав Столтенберг.

Нормандський формат: останні новини

  • Востаннє зустріч лідерів нормандської четвірки відбулася ще у грудні 2019 року. З того часу Росія блокує переговори. Тому вони відбуваються лише на рівні міністрів та радників й особливого ефекту не дають.
  • Кремль запропонував провести зустріч на рівні міністрів 11 листопада. Однак очільник російського МЗС Сергій Лавров 8 листопада відмовився брати участь у перемовинах. Мовляв, немає узгодженого підсумкового документа.
  • У Франції та Німеччині назвали такі дії "неправильною позицією", а речник президента України Сергій Никифоров заявив, що Кремль вкотре продемонстрував, що саме він блокує переговори.
  • Згодом, 17 листопада, російське міністерство опублікувало конфіденційне листування Лаврова та його французького колеги Жана Іва Ле-Дріана. Український урядовець Дмитро Кулеба назвав це "спробою остаточно добити нормандський формат".

Це може вас зацікавити – НАТО вперше готує для Путіна потужні санкції: дивіться відео