time for reading2 хв

Чи будуть зустрічі з Росією віч-на-віч: WP привідкрило деталі переговорів у Саудівській Аравії

Основні тези
  • У Саудівській Аравії відбудуться непрямі переговори Росії та України за посередництва США, зосереджені на припиненні вогню.
  • Переговори також стосуватимуться постачання зерна, а учасники перебуватимуть в окремих кімнатах, використовуючи посередників для обміну повідомленнями.
  • Ці переговори нагадуватимуть "човникову дипломатію", де представники не зустрічатимуться віч-на-віч.
Переговори у Саудівській Аравії - Геополітика
Переговори у Саудівській Аравії / Фото з відкритих джерел

Невдовзі у Саудівській Аравії відбудуться непрямі переговори Росії та України. Вони пройдуть за посередництва США та будуть зосереджені на припиненні вогню.

Про це повідомляє 24 Канал із посиланням на The Washington Post.

Дивіться також Віткофф розповів, коли може набути чинності угода про припинення бойових дій у Чорному морі

Україна та Росія не зустрічатимуться віч-на-віч

За словами помічника Путіна Юрія Ушакова, переговори за посередництва США будуть зосереджені на припиненні вогню в Чорному морі. Окрім цього, вони стосуватимуться постачання зерна, що було частиною попередньої угоди, яку уклали влітку 2022 року.

Учасники переговорів будуть в окремих кімнатах, покладаючись на посередників, які будуть переносити повідомлення туди-сюди. Тобто представники Росії та України не зустрічатимуться віч-на-віч.

Це будуть непрямі переговори… щось на кшталт човникової дипломатії в готелі,
– сказав спецпредставник Кіт Келлог.

Російську делегацію в Ер-Ріяді очолить сенатор із закордонних справ Григорій Карасін і високопоставлений радник директора ФСБ Сергій Бесєда.

Україну представлятимуть міністр оборони Рустем Умеров і Павло Паліса, заступник голови Офісу Президента. Також Зеленський зазначав, що до складу делегації увійдуть експерти з енергетики та "люди, які глибоко розуміються на портовій інфраструктурі".

До речі, у МЗС заявили, що до переговорів в Саудівській Аравії Київ ставиться як до двосторонніх українсько-американських переговорів. Їх розглядають як технічний раунд, а не політичний. Там будуть обговорюватися деталі та імплементації рішень, які на політичному рівні вже ухвалені.