Зі слів Климпуш-Цинцадзе, її, Ірину Геращенко та Марину Іонову теж не випустили у відрядження за межі країни.

Дивіться також Результат буде тільки в єдності, – військовий різко відповів на сутички між політиками

Чому депутатки від ЄС не зможуть виїхати за кордон

Климпуш-Цинцадзе заявила, що вона, Геращенко та Іонову мали підтверджені зустрічі в Конгресі, Пентагоні, Держдепі та аналітичних центрах. Також нардепка показала своє запрошення від Міжнародного демократичного союзу.

Однак розпорядження на їхнє відрядження немає, тож вони не зможуть поїхати.

Розпорядження нема, а значить на свій виступ на конгресі Міжнародного демократичного союзу і заплановані з ранку понеділка зустрічі ми вже не потрапляємо,
– написала вона.

Запрошення, яке показала нардепка:

Напередодні з України не випустили Порошенка

  • Зранку 1 грудня 2023 року Петро Порошенко заявив, що мав їхати у відрядження, однак його не випустили прикордонники. Тоді у Держприкордонслужбі розповіли, що їм надійшла інформація про те, що його відрядження скасоване.
  • Доручення про скасування відрядження народного депутата дав перший віцеспікер парламенту Олександр Корнієнко. Згодом він розповів, що причиною став отриманий ним службовий лист, зміст якого він не може коментувати. Однак згодом стало відомо, що це лист від СБУ.
  • У Службі безпеки прокоментували ситуацію. За їхніми словами, розвідувальні органи мають інформацію про те, що окремих українських політиків під час їхніх відряджень у треті країни російські спецслужби намагаються долучити до ІПСО проти України.
  • У випадку Порошенка, СБУ насторожила його запланована зустріч з прем'єр-міністром Віктором Орбаном, адже другий "системно висловлює антиукраїнську позицію, є другом Путіна і закликає зняти санкції з Росії.
  • За даними відомства, цю зустріч росіяни планували використати для ІПСО. Тому СБУ звернулася до Офісу Президента, Кабінету міністрів та Верховної Ради України із пропозицією врахувати плани ворога.