Про це глава МЗС Німеччини повідомила на пресконференції в Москві за підсумками переговорів із міністром закордонних справ Росії Лавровим, які відбулися у вівторок, 18 січня.

Читайте також Україна – сильна держава, – Ердоган не вірить у широкомасштабний наступ Росії

Німецька дипломатка зазначила, що "останніми тижнями понад 100 тисяч російських військовослужбовців і військова техніка були зосереджені поблизу України без видимої причини".

"Це складно не розглядати як загрозу", – наголосила очільниця німецького МЗС Анналена Бербок.

Війська Росії біля кордонів України

  • Восени американські ЗМІ писали, що Росія стягує війська до кордону з Україною. ГУР МОУ підтвердила таку інформацію. Попередили, що агресор може напасти у січні – лютому.
  • У 2021 році РНБО не бачила великої небезпеки. Щоправда, в січні Москва почала військові навчання у прикордонних областях. США висловили занепокоєння та вимагали пояснень.
  • Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний попередив, що кількість російських солдатів біля кордонів може зростати. Він наголосив, що нашій державі протистоїть мільйонне військо.
  • В січні розвідка США зробила заяву, що Росія може готувати спецоперацію на Донбасі під чужим прапором. Все для того, щоб сфабрикувати приводи для вторгнення в Україну.

Росія може влаштувати провокації біля України: дивіться відео