На думку німецького дипломата, Штати таким чином не лише хочуть покарати Росію за втручання в американські вибори у 2016 році, вони сповідують ще одну мету – стати монополістом на газовому ринку, повідомляє Die Welt.

Читайте також: США більше не є провідною державою, – глава МЗС Німеччини

Сенат США показав, що санкції мають на меті прогнати росіян з європейського газового ринку. Американці самі хочуть продавати газ в Європі, забезпечивши нові робочі місця в США і позбувшися ненависних конкурентів,
– заявив Габріель.

Він також стверджує, що "так чинити не можна", йдеться у статті. "Це не політика "Америка перш за все" (America First), а швидше установка "Тільки Америка". Те, як ми, європейці, захочемо забезпечити себе газом, залежить тільки від нас, європейців, а не від американського президента", – підкреслив глава зовнішньополітичного відомства Німеччини.

Проте ще одне авторитетне німецьке видання Тagesspiegel бачить у таких заявах політика лукавство.

Читайте також: Меркель різко зреагувала на нові американські санкції проти Росії

"Критика міністра закордонних справ Німеччини на адресу Конгресу США і його спроби згладити гострі кути щодо Росії виглядають сумнівними", – вважає оглядач Крістоф фон Маршалл.

На думку журналіста, Зігмар робить такі заяви заради передвиборчої кампанії, адже вже за декілька місяців стартують вибори до Бундестагу. Його у ставленні до антиросійських санкцій підтримує і канцлер Австрії Крістіан Керн, зазначає журналіст.

Те, про що говорять Керн і Габріель, – не більше, ніж моторошні казки, які повинні вразити виборців. Вони висловлюють протест від імені Європи, хоча насправді їхня позиція суперечить оцінкам більшості партнерів з ЄС. Вони бачать загрозу швидше в Росії і Путіні, ніж у США і Трампі,
– розмірковує Крістоф фон Маршалл.

Читайте також: Німеччина зробила Путіну різке попередження

Нагадаємо, Сенат США схвалив законопроект щодо розширення антиросійських санкцій, які передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків до 14 днів, а компаній нафтогазового сектору – до 30 днів.