Таким чином Вітренко прокоментував на своїй фейсбук сторінці перемовини щодо транзиту російського газу між Україною, Росією та Євросоюзом.

Підсумки зустрічі: Переговори про транзит газу завершились: на що готова Росія

Загалом Вітренко зазначив, що дуже добре розуміє віцепрезидента Європейської комісії Мароша Шевчовича, який після зустрічі у Брюсселі заявив, що він розчарований результатами переговорів.

Домовленостей немає. Але я час не марнував, оскільки працював над позовними вимогами до "Газпрому" у новому арбітражному процесі…,
– написав директор "Нафтогазу".

Вітренко поки не розкрив жодних деталей чи позовних вимог.

Раніше Вітренко розповідав у інтерв'ю 24 каналу, що для Росії зустріч у Брюсселі – лише "розмови". Для початку справжніх переговорів Росія вважає, що Україна має піти на певні поступки.

Чому Україні та Росії потрібен новий газовий контракт?Бо старий ось-ось стане недійсним. Володимир Зеленський наголошував, що Україна хотіла б домовитись про транзит із Росією. Зеленський хоче вирішити газовий конфлікт з Росією ще до офіційного завершення дії контракту – у вересні 2019 року. Водночас прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що Україна хоче домогтися довгострокового контракту з Росією на транзит російського газу в Європі.

Однак Росія ніяк не демонструвала того, що налаштована на результативні переговори. Натомість триває активне будівництво скандального російського "Північного потоку-2". Цей газопровід постачатиме газ до Європи в обхід України. Працює Росія і над "Турецьким потоком", який має таку ж мету.