Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що "злив" секретних документів Пентагону не завадить українському контрнаступу. За його словами, збитків від зливу зазнала американська сторона, оскільки продемонструвала свою "вразливість".

Дивіться також "Злиті" документи про український контрнаступ: що відомо про російський фейк та як реагує Київ

США намагалися дізнатися, чи готовий Сеул надати зброю Україні

Військовий переконаний, що головної шкоди було завдано інформацією про ймовірне прослуховування Південної Кореї з боку Штатів.

"Один із витоків полягав у тому, що США, вочевидь, прослуховують розмови всередині уряду Південної Кореї, щоб з'ясувати, чи збирається Південна Корея погодитися на продаж боєприпасів, які ми могли б або безпосередньо передати Україні, або могли б замінити те, що ми вже відправили Україні. Саме цей приклад, що ми прослуховуємо уряд Південної Кореї, намагаючись зрозуміти, до чого вони схиляються, був найбільш руйнівним", – сказав Годжес.

Колишній командувач армією США в Європі зазначив, що прослуховування підриває довіру між країнами. У підсумку це може в майбутньому ускладнити відносини між державами.

"Можна припустити, звісно, що всі слухають усіх, однак це не скасовує факту, що це дуже незручна ситуація. Це підриває певний ступінь довіри. Коли ви розмовляєте зі своїми союзниками, є певний ступінь того, що я не хотів би називати шпигунством, але ви намагаєтеся зрозуміти, що інші країни думають на важливі теми. Але, коли це виходить назовні, це може викликати обурення, а також ускладнити відносини в майбутньому", – резюмував Годжес.

У США стався витік даних: що про це відомо

  • На початку квітня у мережі опинилися нібито секретні документи Пентагону й НАТО, в яких також мовиться про Україну. Міноборони США вже розпочало розслідування.
  • У Пентагоні підтвердили, що оприлюднено "надзвичайно таємна та засекречена" інформація. Глава Пентагону Ллойд Остін запевнив, що США знайдуть джерело витоку даних.
  • Американські ЗМІ пишуть, що до витоку даних причетний "любитель зброї", який працював на військовій базі. За іншими даними, джерело витоку може перебувати у (ЦРУ) або (АНБ).
  • У США повідомили, що деякі з документів однозначно є підробленими. Міністр оборони України Олексій Резніков теж повідомив, що "злито" дуже багато інформації, яка не відповідає дійсності або вже застаріла.
  • У ГУР МО витік даних пов'язують зі спробою Росії зупинити контрнаступ України, а також посіяти недовіру між партнерами нашої країни.
  • На тлі витоку даних Володимир Зеленський провів засідання Ставки Головнокомандувача, пріоритетною темою якої було запобігання витоку інформації про плани ЗСУ.