За підтримку процедури проголосували більшість членів нижньої палати Конгресу США. Це дозволяє винести ці законопроєкти на розгляд Палати. Про це повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Джонсон отримав дозвіл: які шанси України одержати допомогу від США

Як минуло голосування

Процедура, за яку проголосували, дозволяє винести на розгляд Палати представників 4 законопроєкти про іноземну допомогу та протидію Росії, Ірану та Китаю.

Процедуру підтримали 316 членів нижньої палати Конгресу США. Серед них 164 демократи та 149 республіканців. Проти висловились 94 члени, більшість яких – республіканці.


Результати голосування / Скриншот

Варто зауважити, що за ухвалення рішення було достатньо простої більшості у 218 голосів.

Фінальне голосування за ці законопроєкти у Палаті очікується у суботу, 20 квітня. В цей день члени палати розглядатимуть усі поправки, які напередодні пройшли процедурний комітет, й винесуть законопроєкти на голосування. Згодом, якщо всі ці процедури будуть пройдені, законопроєкти вирушать на голосування у Сенаті США єдиним пакетом.

Законопроєкти набудуть чинності після підписання президентом США Джо Байденом.

Що відомо про законопроєкт допомоги для України

  • Спікер Палати представників Майк Джонсон 17 квітня вніс пакет проєктів щодо допомоги Україні й союзникам.
  • Документ передбачає надання нашій державі 60,84 мільярда доларів, із них понад 23 мільярди використають, щоб поповнити запаси американського озброєння.
  • Також законопроєкт має посилити нагляд через вимоги особистого моніторингу та передбачає угоду про повернення коштів за економічну підтримку України з боку США.
  • До слова, до "українського" пакета допустили чотири поправки. Дві поправки пропонують виключити невійськову допомогу Україні. Ще одна поправка авторства трампістки Марджорі Тейлор Грін взагалі має замінити всі суми в пакеті на нулі. Остання поправка не дозволяє витрачати економічну допомогу на урядові зарплати.