Директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик сказав 24 Каналу, що США багато втратили щодо своєї репутації, коли затримувалась допомога Україні. Також він пояснив, чому саме зараз питання допомоги може бути нарешті ухвалене.

Дивіться також Новий план Трампа – Джонсона: що задумали в США та чи отримає Україна 60 мільярдів допомоги

Радився з Трампом і Білим домом

Останній час пресинг на Майка Джонсона зростав з усіх боків – серед республіканців, які підтримують Україну, з боку Білого дому.

Хоча Білий дім останні тижні оголосив певний мораторій щодо публічних висловлювань і критики Джонсона. Йому дали простір для того, щоб він міг спокійно підготувати тексти цих нових законопроєктів, ухвалити своє рішення,
– пояснив Дубовик.

Спікер Палати представників радився з приводу цього як з Білим домом, так і з колишнім президентом Дональдом Трампом. Джонсон отримав дозвіл робити це і рухатися вперед.

"Проте зараз забігати наперед не треба, тому що нас вже навчила доля і нещодавня історія, що краще дочекатися, коли дійсно відбудеться голосування. Можуть виникнути останні поправки, затримки. Водночас є непогані шанси на те, що конгресмени проголосують за пакет допомоги Україні", – зауважив він.

Цього буде достатньо

Все ж таки затяті трампісти, такі як Марджорі Тейлор Грін, не мають більшості. Навіть якщо більш ніж половина республіканців поділятимуть їхню позицію і проголосують проти, все одне цього буде недостатньо, щоб провалити голосування.

Майже всі демократи проголосують за виділення допомоги Україні і приблизно 30 – 40% республіканців. Цього буде достатньо, щоб законопроєкт пройшов.

"Сподіваюсь, що все ж таки не буде масового голосування республіканців проти, бо трампівський сегмент у фракції республіканців в Палати представників хоч і активний, впливовий, галасливий, але при цьому все ж таки це не вся їхня партія", – відзначив Володимир Дубовик.

Що відомо про голосування в Конгресі щодо допомоги Україні

  • Спікер Палати представників в Конгресі США Майк Джонсон 20 квітня має винести на голосування пакети допомоги Україні та Ізраїлю.
  • Загалом підготовлено 3 окремі законопроєкти щодо допомоги Ізраїлю, Тайваню та Україні. Ці законопроєкти будуть об'єднані процедурно.
  • Також існує четвертий законопроєкт про примусовий продаж TikTok, використання заарештованих російських активів і санкції та "інші заходи з протистояння Росії, Китаю та Ірану".
  • Крім того, 17 квітня Джонсон опублікував зокрема текст законопроєкту допомоги Україні. В документі вказано, що Київ має отримати 60,84 мільярда доларів, із них понад 23 мільярди буде використано для поповнення запасів озброєння США.
  • Також кошти, які виділять, будуть витрачені: на поточні військові операції США в регіоні – ️11,3 мільярда доларів; на закупівлю новітніх систем озброєнь, оборонних товарів та оборонних послуг – 13,8 мільярда доларів; ️на продовження нагляду та підзвітності за допомогою та обладнанням, яке надається Україні – 26 мільйонів доларів.