"Я незадоволений тим, що ЦВК у цьому питанні була, по суті, поставлена перед фактом. З нами ніхто не радився, хоча я й не претендую на те, щоб давати технічно обґрунтовані консультації, але було б непогано, якби ЦВК заздалегідь повідомили", - розповів Володимир Шаповал.
Голова ЦВК каже, що процес відеоспостереження не є однозначно поганим, адже це додаткові можливості контролювати чесність виборів, але сам підрахунок голосів випадає за рамки відеоспостереження.
На думку, Володимира Шаповала відбувається своєрідний повтор російського досвіду. Каже, що будучи там спостерігачем, практично не чув позитивних відгуків про камери на дільницях.
Дуже серйозним мінусом відеоспостереження Шаповал називає витрати в 1 мільярд гривень.
"Ми не настільки багаті, щоб легким рухом руки "відстібнути" мільярд на процедури, які серйозно не апробовані", - вважає голова ЦВК.
Проте, як зазначив Володимир Шаповал, закон є, і, якщо він набуде чинності, у ЦВК його виконають.
За словами голови ЦВК, "левова частка" технічної роботи "буде проведена Кабінетом міністрів".
"Сподіваюся на це. За законом, Кабмін повинен забезпечити закупівлю й тестування устаткування, інші роботи. До речі, парадокс полягає в тому, що ЦВК – розпорядник відповідних коштів, а фактично розпоряджатися ними буде Кабмін. Він стане реально оперувати грішми, тими грішми, якими ми формально будемо розпоряджатися. Думаю, це прояв бажання перекинути частину відповідальності", - розповів Шаповал.
Також Володимир Шаповал не виключив, що відеокамери на дільницях можуть бути використані як корупційна схема для поділу мільярда гривень, але як юрист і голова ЦВК назвав безвідповідальним "стверджувати щось у цьому роді" без відповідних фактів.
Нагадаємо, Верховна Рада ухвала закон про встановлення відеокамер на виборчих дільницях, на це витратять майже мільярд гривень. Представники ЦВК уже неодноразово заявляли про недоцільність відеоспостереження.