Зокрема, буде збережено змішану систему. А до Парламенту зможуть потрапити лише ті партії, які подолають 5-ти відсотковий бар’єр. Європейські ж експерти у попередніх висновках рекомендували - прохідний бар'єр має визначатися від кількості виборців, які проголосували.

"Уявіть собі, що ми запишемо норму, що бар’єр проходження до парламенту буде визначений після виборів, залежно від того скільки виборців взяло участь у голосуванні. Я уявляю у Верховній Раді на табло нуль на підтримку цієї норми. Може я помилюся, але це не було предметом дискусію, вони кажуть, що це просто інформація, щоб бачили як потім може бути в Україні", - переконаний міністр юстиції України Олександр Лавринович.

За проектом закону, не зможе обиратися той, кому пред'явили звинувачення у скоєнні навмисного злочину. Хоча комісія просила застосовувати цей пункт лише щодо тяжких злочинів. Аргумент експертів - в іншому випадку опозиціонери, які знаходяться під слідством, не зможуть брати участь у перегонах. Але у Мінюсті вважають, що їхні нововведення не суперечать Конституції України.

Мінюст передасть законопроект на розгляд Віктору Януковичу вже наступного тижня. Хоча засідання Венеціанської комісії, на якому остаточно затвердять експертні висновки щодо цього документу, відбудеться лише 14 жовтня.