Його фільм "Дихання" про 19-ти річного юнака, який після колонії влаштовується до бюро ритуальних послуг та шукає там шлях до нормального життя - вразила поважне журі.

Порадували нагородами також режисерів з Іспанії, Польщі, Аргентини, Данії, Швейцарії та Франції. Спеціальну премію за внесок у кіно отримав режисер Кшиштоф Зануссі.

"Програма "Молодості" просто вражає своєю насиченістю, з року в рік фестиваль набирається сил. Молоді режисери презентують гарні проекти. І ми готові з ними працювати. Сподіваємося, вже незабаром усі побачать новий якісний україно-французький фільм", - каже директор Французького культурного центру Франкі Бландо.

Не обійшли увагою і українські фільми: "Глухоту" Мирослава Слабошпицького, "Хворісукалюди" Юрія Речинського та "Кров" Ірини Правило. Нагородили і юного виконавця головної ролі українсько-французького фільму про життя, музику та футбол - "Rock'n'Ball". Гості кажуть, ця тема сьогодні надзвичайно актуальна.

"Перед Євро усі польсько-українські теми будуть цікаві. На жаль, я не подивився, але я маю надію, що цей фільм у Роттердамі щось отримає, бо знаю, що він буде на фестивалі в Роттердамі. І я тримаю за нього, не знаю, як це називається українською, але тримаю за них "кчуки" по-польськи", - каже директор Польського інституту в Києві Ярослав Годун.

Попри те, що нагороди для українців значно скромніші за надані іноземним режисерам, чиновники кажуть: зараз у цілодобовому режимі працюють над відродженням вітчизняного кіно. Натомість, самі режисери підкреслюють, попри хорошу кіно-підбірку та важливість "Молодості" для починаючих митців, фестиваль у фінансовій скруті.

"На сьогоднішній день збільшене фінансування кіногалузі, тому держава готова підтримувати і ми раді бачити і молодих кінематографістів, наші двері відкриті", - заявила голова Державного агентства України з питань кіно Катерина Копилова.

"Цього року на фестивалі фінансова криза і це, я вважаю, дуже страшний для нас сором. Сором нашого суспільства і держави, яка довела до такого стану, щоб фестиваль не мав ніякої підтримки. це абсолютно демонстрація сьогодні нашого обличчя, нашої держави", - вважає кінорежисер Марина Врода.

Експерти у кіногалузі кажуть, якщо держава не візьме на себе бодай частину зобов’язань з підтримки "Молодості", на кшталт того, як це відбувається у Каннах, Венеції чи Берліні, найповажнішому українському кінофестивалю загрожує драматичний фінал без такого бажаного "хеппі енду".