Нібито 11 березня пленум ВСУ може висловити вотум недовіри Василю Онопенку.
“Є норма по якій достатньо звичайного пленуму, який може зняти голову ВСУ, зібравши більшість голосів на підтримку. Тобто якщо зараз 47 суддів достатньо 25 голосів аби ухвалити відставку голови ВСУ. І тут вже задіяні всі механізми”, - каже Народний депутат, БЮТ-Батьківщина, Сергій Соболєв.
“Викликають до АП окремо кожного суддю ВСУ і ведуть відповідні розмови натякаючи, що треба буде на відповідному пленумі підняти питання кадрові розуміючи - зняття Онопенка з посади голови ВСУ”, - каже народний депутат Андрій Павловський.
Проте самі судді запевняють: поки не планують обезголовлювати вищий орган юстиції.
“Давайте не будемо це питання зачіпати зараз, бо для цього і підстав немає...такого що ніхто зібрання не проводив, і комітет не збирався..так що вибачайте!”, - каже заступник голови ВСУ Анатолій Ярема.
Сам Василь Онопенко достроково складати повноваження не збирається. І, незважаючи на нещодавні арешти його родичів, політичного тиску не відчуває.
“Тиснути на мене немає підстав, ви вже могли переконатися що були різні ситуації: з родиною і з дітьми, ще певні речі....я буду працювати як і працював”, - каже голова ВСУ Василь Онопенко.
Нагадаємо, Генпрокуратура закрила кримінальну справу стосовно дочки Василя Онопенка Ірини. А зятя верховного судді, екс-заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука випустили з СІЗО під підписку про невиїзд. Передувала цим подіям розмова віч-на-віч гаранта і голови ВСУ.