Про це в ефірі Шустер LIVE заявив колишній глава СБУ, глава громадської організації "Антикорупційний рух" Валентин Наливайченко, передає "Главком".

За його словами, американські партнери постійно вказують Україні на корумпованість її чиновників, і передали пакет документів, які це доказують.

"Цей пакет стосується таких посадових осіб. Перш за все, керівництво і голови Нацбанку. Документи щодо офшорів, до яких має відношення вона (Валерія Гонтарева), її найближчі юристи, зокрема, громадянин України Пасенюк (Макар Пасенюк — глава інвестиційного департаменту компанії ICU, яку до приходу в НБУ влітку 2014 року очолювала Гонтарєва). Вони додумалися, в тому числі, на території Сполучених Штатів використовувати вкрадені в Україні гроші і через офшорну компанію найняти фірму, щоб піарити «успіхи» уряду і глави Нацбанку", — підкреслив Наливайченко.

За словами Наливайченка, громадськість повинна проконтролювати, щоб ці документи були передані в Україну для проведення розслідування.

Нагадаємо, що Президент України відвідав з робочим візитом в США, взявши участь в саміті з ядерної безпеки, а також провів ряд зустрічей. Головні теми — реформи в Україні, виконання мінських угод і звільнення політв'язнів.

Також група народних депутатів звернулася до керівництва країни, надавши факти корупції з боку Валерії Гонтаревої. Зокрема, главу НБУ і її партнерів підозрюють в махінаціях з ОВДП, які вони проводять на біржі "Перспектива".

Також опублікована інформація, яка вказує на можливу причетність Гонтаревої до фінансових махінацій оточення Януковича. Зокрема, за допомогою компанії ICU були проведені операції з виведення з держструктур мільярдів гривень.