Про це розповів директор центру досліджень енергетики Олександр Харченко в ефірі телемарафону, передає 24 канал.

Важливо По всій Україні вводять аварійні відключення світла

За його словами, українські енергетики чудово розуміють та усвідомлюють, куди росіяни можуть вдарити та які це матиме наслідки. І зараз головна робота наших фахівців – пом'якшити можливі наслідки обстрілів.

Є попередня інформація, що ворог може атакувати у наступні дні. Ми готуємося, і ця робота триває дуже напружено,
– зазначив Харченко.

Він констатував, що ситуація дійсно дуже складна. Водночас передбачити, що буде далі – майже неможливо. Директор центру досліджень енергетики пояснив, що 20 російських ракет, які влучили в енергетичну інфраструктуру під час останнього масованого обстрілу, потрапили у ціль.

"Вони влучили у ціль так, як нам було найболючіше. 50 метрів правіше чи 70 – лівіше і блекауту могло не бути", – наголосив він.

Єдине, що можна стверджувати, це те, що плани на випадок блекауту розроблені і фахівці готові.

Що зараз відбувається з українською енергосистемою

  • Після останнього ракетного удару, який росіяни здійснили по Україні 23 листопада, найгірша ситуація була саме у Києві. Стабілізувати ситуацію вдалося лише 27 листопада.
  • В українській енергосистемі досі суттєвий дефіцит електроенергії, однак фахівці роблять усе можливе, аби врегулювати ситуацію.
  • Попри всі негаразди, ми не здаємось та готові бути без світла цілодобово заради перемоги у війні. Перша леді Олена Зеленська констатувала, що 90% громадян України погоджуються 2 – 3 роки жити зі стабілізаційними відключеннями, аби тільки здолати ворога.

Цікаво – Корольчук пояснив, чи може блекаут тривати понад тиждень: дивіться відео