Про це пише "ЛІГА". Відповідна норма Кримінального процесуального кодексу набрала чинності 20 листопада. Раніше прокуратура мала право розслідувати підслідні ДБР кримінальні правопорушення до дня початку роботи нового правоохоронного органу, проте не довше 5 років з моменту вступу в силу чинного КПК (19 листопада 2012 року).

Відтепер Держбюро уповноважене вести слідство проти президента, прем'єр-міністра та членів уряду, народних депутатів, членів ЦВК, генпрокурора і його заступників, керівництва Національного банку, очільника НАБУ, інших високопоставлених службовців, а також суддів і правоохоронців.

Крім того, бюро, у якого лише нещодавно з'явився керівник, має право розслідувати деякі правопорушення з боку співробітників Національного антикорупційного бюро, глави та прокурорів Спеціальної антикорупційної прокуратури, а також військові злочини.

Наприклад, старі справи Януковича, які розслідувала Генеральна прокуратура, в ній і залишаються. Це не забирає визначальну роль у Генпрокуратури, у прокурорів. Все одно прокурори дають вказівки слідчим, прокурори роблять всі дозволи на серйозні слідчі дії,
– розповів голова ГО "Центр протидії корупції" Віталій Шабунін.

Читайте також: НАБУ, САП, НАЗК і ДБР: хто усі ці "люди", як розшифровуються і чим взагалі займаються

Починаючи з 20 листопада 2017 року прокуратура вестиме тільки раніше розпочаті досудові розслідування до моменту їх завершення, але не довше двох років. Сьогодні також завершуються повноваження прокуратури з розслідування проваджень, які належать до підслідності НАБУ й зареєстровані до грудня 2015 року.