Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Сергій Грабський, зауваживши, що Білорусь безперервно проводить заходи з бойової та мобілізаційної підготовки ще з квітня 2022 року. І не можна сказати, що вони взагалі не досягли ніякого результату.
До теми "Пілоти-самогубці": військовий оглядач розібрав білоруську ІПСО з "бомбами" на літаках Су-25
Чи є загроза для України
Як наголосив Грабський, наразі не можна стверджувати, що Білорусь здатна самостійно проводити бойові дії. Однак вони здійснюють комплекс заходів, щоб підтримувати певний рівень бойової готовності та навченості бойового складу.
У березні Білорусь перекидала деякі підрозділи під кордон з Литвою. Тобто такі провокативні заходи вже відбувалися і раніше. Україна знає, як на це реагувати.
Маріонетковий режим пробує зробити демонстрацію сили. Мета – відволікти ресурси Сил оборони. Це – демонстративні дії, які вписують в загальну "канву". Але не несуть нічого. Жодної загрози з боку Білорусі на найближчу перспективу не існує. Це триватиме до тих пір, доки контингент російських військ знову не зайде до Білорусі,
– зауважив Грабський.
Звісно, не варто забувати про можливі загрози з інфільтрації ворожих ДРГ. Але Україна знає, як з цим справлятися.
Ситуація в Білорусі: коротко
- Нещодавно у держприкордонкомітеті Білорусі скаржилися, що в зоні відповідальності Житомирського прикордонного загону ДПСУ буцімто збільшилась кількість "українських збройних формувань". Зокрема вони десь побачили підрозділи ССО та ГУР МО.
- В Держприкордонслужбі України відзначили, що це добре, що прикордонний комітет Білорусі бачить, що Україна захищатиме свої території на випадок нападів ворога. Сили оборони нарощують оборонні фортифікаційні споруди. І жодних провокацій у цьому немає.