Стан енергосистеми України залишається надзвичайно складним. Однак, за словами енергетиків, вже в серпні буде більше генерувальної спроможності через закінчення ремонтів і ситуація має покращитись.

Читайте також Між модульними реакторами й Чорнобилем: чи слід перезапускати ЧАЕС, скільки АЕС втратила Україна

Як відключатимуть світло 4 липня

За вказівкою Укренерго, графіки відключень у четвер, 4 липня, будуть застосовуватись впродовж всієї доби.

З 07:00 до 13:00 та з 23:00 до 24:00 будуть залучені дві черги графіків відключень, у решту годин – три черги,
– йдеться у повідомленні.

Варто зазначити, що живлення об’єктів критичної інфраструктури обмежуватись не буде.

Головною причиною застосування графіків погодинних відключень є наслідки 8 ракетних та дронових ударів по українських електростанціях, які росіяни здійснили з початку цього року. На дефіцит потужності в системі також впливає зростання споживання через літню спеку.

Раніше енергетики пояснювали, що в кожній області графіки відключень світла будуються відповідно до обмежень від НЕК Укренерго. Повідомляти ліміти енергетики не можуть, оскільки наразі це закрита інформація.

Що відомо про стан енергосистеми

  • Втрати української енергосистеми перевищують 9 ГВт потужності. Ця потужність еквівалентна споживанню Нідерландів або разом Словаччини та країн Балтії у пікові години влітку.
  • У червні 2024 року Україна імпортувала 858,4 тисячі мегават-годин електроенергії, що більше, ніж за весь 2023 рік, коли було імпортовано 806,4 тисячі мегават-годин. Це найбільший місячний обсяг імпорту за останні десять років.
  • Зеленський заявив, що Україна хоче збільшити імпорт електроенергії. Наразі ж, за словами президента, наші урядовці працюють над відповідною згодою.
  • Глава держави доручив главі Мінцифри і міністру енергетики вжити заходів щодо гарантування зв'язку в умовах відключень електроенергії та інформувати громадян про стан робіт в енергетиці.