Ролик з ракетним комплексом на початку 2018 став справжнім подарунком для українців і наробив переполоху у східних сусідів. Дальність дії – 280 км, однак це формальна цифра. У разі необхідності конструктори можуть підтягнути цей показник і до 450.

Бойовий блок ракети вагою 480 кілограм. Якщо застосувати осколково-фугасний заряд, то після вибуху – площа ураження становитиме 10 тис квадратних метрів. Ще одна цікава деталь – політ ракети може відбуватися не тільки за прогнозованою траєкторією, а ще й робити несподівані маневри, тим самим ухиляючись від ракет протиповітряної оборони ворога.

Читайте також: Як виглядав ансамбль Вірського, чиї виступи відвідували Сальвадор Далі, президент Монако та Єлизавета ІІ

Загальна маса ракети з пусковим контейнером – 3,5 тонни. Для такого нестандартного вантажу потрібно було ще й знайти відповідне шасі, яке би одночасно виконувало функцію самохідної пускової установки. Їх виробляють у Білорусі, Росії, США та Китаї. Утім придбати їх не так просто, – такі специфічні шасі перебувають під суворим експортним контролем. Україні не залишалося нічого іншого, як з нуля їх розробити. Місію взяли на себе 2 харківські підприємства.


ОТРУ Грім-2

Загалом Грім-2 майже повністю складається з українського комплектування і об’єднує навколо себе 50 підприємств. До речі, у світі лише кілька країн здатні забезпечити повний цикл виробництва такої зброї, включно із твердим ракетним паливом.

Грім-2 розробило легендарне конструкторське бюро Південне. Стартував проект ще у середині двохтисячних. Утім тоді вище керівництво держави не бачило доцільності в такій потужній зброї. У 2009 проект заморозили. У серпні 2013, не чекаючи підтримки від держави, розробку відновили, а виробництво перемістилося на Павлоградський хімічний завод.

За попередніми оцінками, ОТРК "Грім" зможуть прийняти на озброєння через 3 роки.