Чому Грицак?
Вінник: Дійсно, ми розглядаємо саме його кандидатуру, на комітеті ми проголосували за його кандидатуру, бо окремі члени комітету були з ним у зоні АТО та підтверджують його кваліфікацію.
Вінник: Завданням Грицака буде боротьба з контрабандою на митниці, адже це дуже впливає на імідж нашої держави. І фінансова допомога нашій державі буде суттєво скорочено, якщо наші внутрішні проблеми матимуть гострий характер.
СБУ має стати стрижнем боротьби всередині країни
Парасюк: Я одразу хочу сказати, що Грицак є людиною Порошенка. Ми вже з ним встигли поспілкуватись у мене склалося нормальне враження про цю людину. Але цей підхід щодо призначення голови є неправильним. Якщо ми йдемо у Європу, то це мав би бути відкритий конкурс.
Парасюк: Так само і Наливайченком, ніхто не запитав: чого його звільняли та у чому він винен. А взяли і нишком зняли без пояснень, своє рішення Порошенко людям не пояснив.
Важко говорити про узурпацію влади, але перші кроки вже зроблені.
Парасюк: Скоріше за все, завтра я не буду підтримувати кандидатуру Грицака на посаду голови СБУ, бо мені не подобається кадровий підхід Президента.
Підтримка парламентарів
Парасюк: Він загалом має підтримку депутатів, але небезпека полягає у тому, що Грицак виконував певні завдання у АТО, а тепер його запхають у політику, якщо щось не складеться, то він буде за це отримувати на горіхи. Політики між собою домовляться, а крайніх будуть шукати серед виконавців.
Вінник: Президент ставить на відповідальну посаду Грицака, бо він людина військова і призначається у військову службу. До того ж, щоб прибрати будь-які спекуляції, слід наголосити, що саме Верховна Рада призначає керівника СБУ за поданням Президента.
У країні йде війна, тому абсолютно природно, що Президент вибудовує вертикаль з тих людей, кому він може довіряти.
Саботаж люстрації Главою держави
Вінник: Президент не має прямого відношення до люстрації, його має виконувати уряд. Тому будь-який посадовець, який не виконує закони України, включно із законом про люстрацію — має бути відсторонений Верховною Радою. У Президента немає такого права.
Парасюк: Президент має вплив на люстрацію, і він вже рятував від звільнення кількох генералів.
Звільнення Шевченка і квоти
Вінник: Під час підписання коаліційної угоди взяла на себе зобов’язання забезпечувати рівень фаховості по окремих міністерствах. "Батьківщина" взяла на себе відповідальність за Міністерство екології. Якщо вони запропонують кандидатуру, яку погодить парламент, то цю людину призначать. Тому тут немає жодного квотного принципу.
Парасюк: Уся проблема у тому, що немає технократичних міністрів, які б призначались парламентом за принципом відкритих конкурсів. Але я хочу наголосити, що квотний принцип все одно залишається у розподілі урядових крісел.