Він заявив, що хоче збільшити зарплату "як мінімум на 30%". Відповідну заяву міністр зробив під час години запитань до уряду в парламенті 3 грудня.

Читайте також Keep calm, ми готові до відсічі, – Резніков про російську агресію

Міноборони хоче підняти зарплати військовим, та грошей немає

Олексій Резніков заявив, що на перший план має вийти "прозора система управління кар'єрою військового, яка прив'язана не до посади, а до військового звання".

За словами міністра, до звання також має бути прив'язана базова ставка. Також переглянуть штатно-посадові категорії: "Щоб роботу лейтенантів чи капітанів, не виконували полковники".

Очільник Міноборони заявив, що:

  • "сьогодні в середньому солдат отримує 10 тисяч 200 гривень;
  • а середня мінімальна можливість заробляти – 14 тисяч 300 гривень".

Тому як мінімум моя задача на 30% збільшити таку можливість,
– заявив Резніков.

Глава Міністерства оборони заявив: "Для того, щоб це відбулося в 2022 році, потрібно плюс 18 мільярдів гривень. Їх, на жаль, сьогодні в держбюджеті немає, тому ми будемо шукати компромісні рішення: протягом 3 років вибудуємо модель зрозумілу, прозору, а найголовніше – справедливу".

Ба більше, міністр оборони пояснив, що в 2022 році бюджет Міноборони буде найбільшим за всю історію незалежної України:

  • обсяг видатків у порівнянні з першим читанням збільшено на 2,5 мільярда гривень;
  • загалом бюджет становитиме понад 148 мільярдів гривень.

Це, за словами міністра, дозволить гарантувати людям виплату грошей і деякі підвищення. Олексій Резніков пояснив, що впровадження реформи триватиме не менше 3 років.

Коротко про заяви щодо зарплати військовослужбовцям

  • 2 грудня Верховна Рада остаточно проголосувала на бюджет-2022. Зокрема в ньому витрати на національну безпеку та оборону підвищили на 3,7 мільярда, зокрема, на Збройні сили України – 2,5 мільярда.
  • Перед призначенням Олексія Резнікова міністром, речник президента пояснював, що завдання Олексія Резнікова – забезпечення армії. Зокрема президент ставив завдання, "щоб український військовослужбовець був взутий, одягнений, щоб він харчувався добре, щоб у нього було матеріальне забезпечення хороше, конкурентні зарплати".
  • Перед тим Ірина Верещук заявила, що зарплата військового має бути як мінімум 25 тисяч гривень.